Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik verset szoktak írni ? Ha igen, előfordul olyan veletek, hogy nincs ihlet ? Meddig tart ez az állapot nálatok és hogy ér véget ? Egyszer csak jön ?

Figyelt kérdés

2021. máj. 21. 00:32
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Igen, amiket említettél, én is kedvelem. Nekem Radnóti Eclogái, főleg a Hetedik a kedvencem. Szabó Lőrincet is nagyon kedvelem, S József Attila költészetét is. Juhász Gyula Húsvétra című verse is a kedvencem. És Te is szoktál gyerekes hangvételű, ritmusú verseket írni ?

Mérges vagy, amikor nem jön ihlet ? S ha valamit kigondolsz, azonnal jön hozzá a rímpár ?

2021. máj. 23. 11:16
 12/13 anonim ***** válasza:

József Attilát nem igazán szeretem. Valahogy nehezen tanultam meg, érettségin is imádkoztam, hogy ne őt húzzam (szóbelin Radnótit húztam). Rákövetkező évben (akkor hozták be a két szintű érettségit), amikor már a szakmai vizsgára készültünk, elmentem különbözeti vizsgát tenni magyarból a felvételi miatt. Írásbelin József Attila volt az egyik feladat, éreztem, hogy nem lesz jó vége, de ha valamibe belekezdek, akkor megcsinálom, ha a fene fenét eszik is, elmentem szóbelizni, halál nyugodtan, hogy József Attilát az írásbelin letudtam. Szerinted kit húztam? :) Év végén a jutalom könyv is József Attila összes versei volt :) Az egyetlen verse, amit a mai napig tudok, a Mama.

Még gyerekdal szövegem is lapul itt-ott.

Nem mindíg jön azonnal az ihlet, de nem mérgelődök. Hagyom pihenni a dolgot, és előveszem később. Van, hogy napokig nem is foglalkozom az írással sem, akkor kicsit lazítok, foglalkozom más hobbimmal, de zene hallgatás közben eszembe jut valami, azt leírom. Van, hogy a végén vers lesz belőle, van, hogy semmi. Sőt olyan is van, hogy a letisztázott műveim közé már némi változtatással másolom be, mert van ami sántít kicsit, vagy máshogy jobban jönne ki.

Ha van kedved, privátban is folytathatjuk a beszélgetést :)

2021. máj. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Írtam. 🐈🍀💌
2021. máj. 23. 12:26
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!