Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni tisztázni...

Tudnátok segíteni tisztázni néhány fogalmat, és rövidítést?

Figyelt kérdés

El szeretnék kezdeni animálni, animációkat készíteni. YouTube-on rengeteg ilyen videót láttam, olyan fandomokból, amikbe én is benne vagyok. És rengeteg ismeretlen rövidítést használnak, amikre nem igazán találtam meg hogy mit is jelentenek, esetleg mi a különbség köztük.

Szóval mit jelentenek ezek?

MAP (azon belül is AU,OC, TBC)

PMV

AMV

Tribute/ animation tribute

Animatic


És még két kérdés. Mi a különbség az animáció és az animatic között? És mi a különbség a PMV és az AMV között?


Esetleg tudtok még hasonló rövidítéseket? Leirnátok azokat is kérlek, hátha egyszer találkozom velük.

Előre is köszönöm



2021. júl. 10. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Map - multi animator project : ahol többen dobnak össze egy videót, mindenki csak néhány másodpercet animál általában (olyan, mint a cadavre exquis, csak animációban). Au szerintem alternatív univerzum, oc = own character (az animátor saját karaketere, nem fandomhoz kötődik). A tbc-ről gőzöm sincs.


Pmv - picture music video : ezekben általában mások rajzait, fanartjait rakják össze egy zenével. Nem animált.


Amv - animated music video : itt általában az eredeti filmből/sorozatból vágnak össze videókat.


Tribute - ez sztem régebbi kifejezés, általában egy karakterre összpontosít, "fanvideó"


Az animatic nem folyékony animáció, általában annak egy előzetes, vázlatos verziója (más kérdés, hogy a YouTube-os animaticokból kb soha nem készül végleges, rendesen meganimált verzió). Képek egymás után, amik egy történetet mesélnek el, storyboard videó formátumban.

2021. júl. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Itt egy pro példa az animatic és animáció különbségére (bár itt 3D-ről van szó, a különbség ugyanez lenne 2D esetében is) :


[link]

2021. júl. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A tbc-t a To be continued (folytatjuk), amikor több részes az animáció.


Illetve a tribute-ról én úgy tudtam, hogy az ilyen "köszönetnyilvánítás" szerű, szóval pl. ha van egy karakter, akit sokan szeretnek, és neki a tiszteletére készül egy videó. Vagy lehet akármi, fandom, egy animátor, személy, zenekar stb., kb. akármi.


A pmv és az amv között viszont nem az a különbség, hogy eredeti vs. fanart, szimplán csak az, amit a neve is mond. Pmv azaz Picture (kép), és amv azaz Animation (animáció). Mivel találsz pmv-t, ami pl. mangát vág össze videónak, és találsz amv-t, amit a készítő maga rajzolt/animál (pl. a Mystery Skulls videóklippeket ide lehet sorolni: zenéhez készült animáció)

2021. júl. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Illetve ha már MAP, amit amúgy jól írt le az első, akkor érdemes tudnod a MEP-ről is, ami a Multi Editor Project. Lényegében ugyanaz, egy csomó ember dolgozik a videón és mindenki pár másodpercet kap a zenéből, csak MEP-nél nem saját maguk rajzolnak a résztvevők, hanem egy meglévő művet szerkesztenek. Ez megint csak lehet razjfilm, anime, manga, egyéb animáció. Mint pl. ez:

[link]

2021. júl. 11. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sorry, megint én (#3 és #4). A meme jutott még eszembe, ami egy kicsit zavaros tud lenni, mert az animation meme teljesen más, mint a megszokott meme, amiket mindenki ismer. Lényegében ezek rövid kis animációk, sokszor elég egyszerűek és könnyen elkészíthetők (bár van aki plus ultrára megy ilyen téren).


Kiválasztasz egy zenét, animálsz rá egy kis mozgást, és ha azt mondod, hogy "tessék, ez itt egy meme", akkor azzal azt üzened a többi animátornak, hogy bárki elkészítheti a saját verzióját a videódból.


Egy példa a Higher meme. Mint látod, kb. ugyanaz történik mind három animációban, csak mindenki a saját stílusát adja hozzá.

[link]

[link]

[link]


Ha szeretnél példát egy kidolgozottabbra, akkor pedig a Forest Rave meme-re keress rá, ott talán jobban átjön az, hogy minden animáció ugyanazt a sablont követi.

2021. júl. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Aztaaa nagyon szépen köszönöm, nagyon sokat segítettetek.
2021. júl. 12. 16:01
 7/10 A kérdező kommentje:

Még annyi kérdésem lenne, hogy ez a videó

[link]

egy pmv, és egyben animatic is?

Csak mert ahogy írtátok ezek csak képek és nem folytonos animáció, de történetét mesél el, és amolyan kezdetleges animáció.

És bocsánat ha ezek hülye kérdések

2021. júl. 12. 16:08
 8/10 anonim ***** válasza:

(#3-#5 vagyok)

A pmv az igaz rá, és igazából ha nagyon szeretnénk, akár animaticnak is lehetne hívni, viszont általában az animatic egy nagyon kezdetleges vázlat szokott lenni. Abban a Warrior Cats-es videóban szépen ki van dolgozva minden, színek, hátterek stb. Egy animatic általában inkább ilyen szokott lenni:

[link]

2021. júl. 13. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Illetve az animatic maga egy "félkész" művet jelent, avagy valami, aminél még lehetne számítani, hogy dolgozik még rajta az alkotója (még ha az alkotó úgyis dönt, hogy nem áll szándékában befejezni az animációt). Az általad linkelt videó esetében viszont az amit ott látsz, az maga a kész mű.


Nem tudom, mennyire tudtam ezt most így elmagyarázni. 😄

2021. júl. 13. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, érthető volt!
2021. júl. 14. 20:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!