Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi a kedvenc Shakespeare...

Mi a kedvenc Shakespeare feldolgozásotok?

Figyelt kérdés

Shakespeare-től olvastam a Rómeó és Júliát, a Julius Caesar-t és a Hamletet. A feldolgozások közül láttam a Véres trónt (Macbeth alapján), és a Rómeó és Júlia 2004-es színházi feldolgozását. Mind a kettő jó volt, de nekem furcsa módon pont a Rómeó és Júlia tetszett jobban (zseniális darab volt, még jobb is szerintem, mint az eredeti francia), dacára annak, hogy a drámát nem szerettem.

Nektek mi a kedvenc feldolgozásotok, ami Shakespeare drámán alapul? Lehet színházi feldolgozás, film, sorozat, anime is akár, vagy - ha van egyáltalán ilyen - írásos (könyv) formában kiadott adaptáció.



2021. júl. 23. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A velencei kalmár (2004) film változata Al Pacino és Jeremy Irons főszereplésével.
2021. júl. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sok hűhó semmiért
2021. júl. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 veterán vas ***** válasza:

Vannak berögzült tévhitek, úgy mint:

Mel Gibson = Mad Max

Glenn Close = Szörnyella de Frász

Morricone = Volt egyszer egy vadnyugat.

Ezekkel a tévhittel felvértezve ültem be -anno- a moziba a Zeffirelli féle Hamlet adaptációra.

Bár a nemzetközi kritika nagyon lehúzta, nekem így is óriási élmény volt.

Rendező és forgatókönyvíró: Franco Zeffirelli

Hamlet: Mel Gibson /Szakácsi Sándor szinkron/

Polonius: Ian Holm

Gertrud: Glenn Colse

Zene: Ennio Morricone

Tetszett!

2021. aug. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!