Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért szeretitek vagy miért...

Miért szeretitek vagy miért nem szeretitek az operát mint műfajt?

Figyelt kérdés

2021. szept. 27. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Szeretem, úgy általában mindent amiben énekelnek, ez pedig az éneklés csúcsa, nagy teljesítmény eljutni idáig, hosszú évek kemény munkája, nem úgy mint egyes futószalagon gyártott könnyűzenei előadók művei.
2021. szept. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%
Nekem b@ssza a fülem az operaének. Szerintem a zene az egyenlő a jó ritmussal és a megfelelő (olykor mögöttes) tartalmú dalszöveg együttesével. Maga az ének minősége számomra nem igazán fontos.
2021. szept. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem, de én sem tudom miért. Mióta magamat tudom oda voltam az opera hang után, pláne a nőinek. És biztos nem könnyű műfaj.
2021. szept. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Nem szeretem, mert szimplán irritáló. Természetesen az operaénekeseket nagyon tisztelem és becsülöm, mert nem semmi amit letesznek az asztalra, ettől függetlenül ha megfenyegetnének sem ülnék végig egy operaélőadást.
2021. szept. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon nagyon szeretem! Először is a technika amivek az operaénekesek dolgoznak sokkal több munkát és odafigyelést igényel, mint a popénekeseké. Popénekes szinte bárkiből lehet (elég csak felmenni az internetre), operaénekes viszont nem. Ezt mint hozzáértő mondom. (persze nem áll szándékomban egyik popénekest vagy rajongóikat megsérteni, ők is keményen dolgoznak, nem egyet közülük én is imádok.) Másodszor, akármilyen hasonlónak is hangzik két opera (csak azért, mert klasszikus zene), mégis mindegyikben van valami egyedi és különleges. Ezért sincs kedvenc zeneszerzőm se, mert számomra mindegyikben van valami szép, amit nem lehet máshoz hasonlítani.
2021. okt. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Én nagyon-nagyon szeretem. Én is operaénekléssel foglalkozom, de még csak szakgimnáziumba járok, középfokú szinten tanulom. Talán azért szeretem, mert hallatszik, hogy rengeteg munka van benne, és valahogy sokkal több érzelmet tud kifejezni számomra ez a műfaj. Nyilván én sem csak az operát/komolyzenét szeretem, de alapvetően közelebb áll hozzám ez a zenei stílus. Félreértés ne essék, nem tartom kevesebbre a könnyűzenészeket, vagyis nem mindet. Néhány pop énekesnél szokott zavarni, hogy hatalmas zenésznek nevezik magukat, miközben hallatszik, hogy zenei szempontból nagyon sok minden hiba van benne, azt sem tudják, hogy mit hogyan kellene. De persze tisztában vagyok azzal, hogy a mostani zenéknek inkább a tartalmuk a fontosabb.
2021. dec. 28. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!