Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Kezdőknek 2021-ben milyen...

Kezdőknek 2021-ben milyen klasszikus gitárt válasszak?

Figyelt kérdés

4/4-es klasszikus gitárt keresek itthon magamnak egyszerűben megtanulni. Fontos lenne hogyha már vásárolok akkor jó minőségü legyen. Debrecen lenne a legközelebb a vásárláshoz viszont nem igen találtam meg magamnak a legjobb boltot így mivel nem értek alapból se a hangszerekhez így kérdezném ,hogy ebben kategóriában illetve 60 ezer forint körüli összegben melyik gitár érné meg számomra?(nagy kezem van illetve hosszú ujjaim ha ezek számítanának)


Saját tapasztalatok még jobb lenne!


Előre is köszönöm a segítséget!



2021. okt. 10. 01:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Illetve szívesen fogadnék hangoló eszközöket is ha lehetséges!
2021. okt. 10. 01:40
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hátha 'Mojjo' megtalálja a kérdésed. Ha nem, írj neki!
2021. okt. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mojjo ***** válasza:
88%

Megtaláltam :)

Viszont nem ismerem a debreceni boltok kínálatát, kb. 20 éve nem jártam Debrecenben. Most gyorsan körülnéztem neten, de semmi bíztatót nem tudok mondani.

Egy kis háttérinfó a gitárválasztáshoz: a gitár lelke a fedlapja. A megpendített húrok a hátsó nyergen és hídon keresztül a fedlapot hozzák rezgésbe és ez a rezgés fogja a hangot kialakítani. Épp ezért alapvető fontosságú, hogy a fedlap minél szabadabban tudjon rezegni. Különösen fontos ez a klasszikus gitároknál, ahol a húrok jelentősen kisebb energiát adnak át a fedlapnak, mint pl a fémhúrok egy fémhúros akusztikus gitár fedlapjának. Ebben az árkategóriában nagy csodákat nem kell és nem lehet várni a fedlap rezgésének optimalizálásában, egy valamit azonban igen: azt, hogy legyen tömör fából az a fedlap, ne pedig rétegeltből. A rétegelt fedlap megöli a rezgéseket, jóval tompább, halkabb, szegényesebb lesz a hangja a gitárnak, mint egy tömör fedlaposnak.

Egy hangszernek akkor van tömör fedlapja, ha oda van írva az adatlapján, hogy tömör - pl tömör fenyő, tömör cédrus. Ha csak annyi van odaírva, hogy fenyő, vagy cédrus, akkor az rétegelt lesz. És bizony nem nagyon láttam tömör fedlapos gitárt 60 ezerig bezárólag a debreceni hangszerboltok weboldalain. Kicsivel 60 felett láttam egy-egy példányt két boltnál.

- Ezt: [link]

- és ezt: [link]


Nyilván az árkategóriában csodát nem kell várni, főleg, hogy ezek tömeggyártott tucathangszerek, de kezdésnek, a gitározással való ismerkedéshez meg fognak felelni egy darabig. A cédrus és a fenyő fedlapok közötti legfőbb különbség egyébként az, hogy a fenyőnek élesebb, koncentráltabb, fényesebb hangzása van, míg a cédrusé vastagabb, kerekebb. Teljesen szubjektív, hogy kinek melyik tetszik jobban, nincs jobb, vagy rosszabb.

2021. okt. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pont ezért kondtam hogy mivel en se láttam semmi kecsegtetőt ezért online szeretnem megrendelni. Nem feltétlenűl a debreceni boltokból. Esetlegesen így van olyan amit szívesebben ajánlanál?
2021. okt. 10. 13:04
 5/10 A kérdező kommentje:
Illetve sok helyen olvastam hogy valaki vesz egy gitárt es áthurozza mert "nem jó" ami alapból a gitáron van. Ez mennyire igaz vagy mikor kell ezt használni? Köszönöm az eddigi segítségedet is!
2021. okt. 10. 13:08
 6/10 Mojjo ***** válasza:
100%

Ami az áthúrozást illeti, látatlanban nem lehet megmondani, hogy szükséges lesz-e vagy sem. Néha jó állapotban vannak jó húrok a gitárokon, néha rossz állapotban rossz húrok, illetve a kettő között minden előfordul.

Abból persze nincs baj, ha új készlet kerül a gitárra, maximum felesleges.


Nagyon régen nem néztem belépő árkategóriában hangszereket, így most sajnálattal kell, hogy lássam, erősen kikoptak a tömör fedlapos hangszerek a 60 ezerig terjedő kategóriából.

Én alapvetően azt szoktam javasolni, hogy tömeggyártott hangszerek helyett az ember próbáljon meg _viszonylagosan_ kisebb spanyol manufaktúráktól beszerezni gitárokat. Jelenleg Magyarországon három ilyen márka elérhető: a Camps (stageshop.hu), Franciscvo Bros és Paco Castillo (kil.hu). De ezeknek a belépőszintje is 100-150 körül mozog.


Az is kérdés, hogy milyen céllal szeretnél klasszikus gitárt. Ha csak ismerkedni a gitározással, akkor jó egy bármilyen Yamaha, Cort, Ortega, akármi az árkategóriádban. Ha elkezdeni gitározni tanulni, hogy később elektromosra válts, akkor a klasszikus gitárt hanyagolnám és fémhúros akusztikust ajánlanék inkább. Ha pedig konkrétan a klasszikus gitározás a cél, akkor erősen meggondolnám, hogy a fent említett márkák valamelyikébe beruházok. Ugyanis a klasszikus gitáros játéknak az egyik fontos eleme a hangszínnel való játék, a hangszínnek az alakíthatósága. Ezt egy olcsóbb hangszer kb semennyire nem tudja, így bizonyos technikai elemeket nem fog tudni nemhogy megtanulni, de még az értelmüket érteni sem a tanuló.


Nagyjából ennyit tudok hozzátenni a témához.

2021. okt. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mindenképp körülnézek a markakkal kapcsolatban. Használni igazaból hobbi célra régi álmom megtanulni gitáron játszani. Ugy gondolom hogy a végén akusztikussla szeretnék jatszani(tankcsapda egyszerű dal,lady gaga-shallow pl).csak sok helyen láttam azt hogy. A klasszikust ajánlják kezdőknek. Ezért is terjedt ki erre a kérdesem. Az árat illetően nem konkrétan 60 ezer a plafon csam a körül +-20 ezer-re gondoltam. De nem félek raszanni se a pénzt ha úgyvan. Köszönöm a segítségedet!
2021. okt. 11. 10:31
 8/10 Mojjo ***** válasza:
@7: Kezdj fémhúros akusztikussal. Semmi értelme klasszikussal kezdeni, ha nem kifejezetten klasszikus gitáron szeretnél játszani. Nagyjából felesleges pénzkidobás.
2021. okt. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A Cort Earth70MH OP-t néztem hogy hanzás ügyileg és kinézetre is tetszik. Véleményt kérhetek esetleg róla?
2021. okt. 11. 20:50
 10/10 Mojjo ***** válasza:
@9: Tökéletes gitár kezdésnek :)
2021. okt. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!