Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A Csepel pláza miért olyan...

A Csepel pláza miért olyan kihalt?

Figyelt kérdés

1-2 éve voltam ott szemüvegem miatt, és láttam hogy nagyon kihalt, hasonló mint a Lurdy.

Pár embert láttam ott de azok is bevásárlás, ügyintézés miatt.

Szerintem elég szomorú így látni, pedig lenne benne potenciál.


2021. okt. 15. 03:57
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Ha lenne benne potencial, nem lenne ures.
2021. okt. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A kökiben is van potenciál, de nem azért van tele mert annyira jó.
2021. okt. 15. 07:59
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Mondom maskepp: ha lenne aki bemegy oda vasarolgatni, ha olyan uzletek lennenek amik miatt erdemes (es meg is tudnak fizetni), akkor a Csepel Plaza se lenne ures.
2021. okt. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

A köki egy fontos csomópontnál van, és sok irányból autóval éa tömegközlekedéssel is kiválóan megközelíthető.


Ezzel szemben a Csepel Pláza nincs közlekedési csomópontnál, Csepel egy olyan külváros, ahol az ott lakókon kívül viszonylag kevés ember jár, ellenben az ott lakók többsége bejár a belváros, Kőbánya vags Dél-Buda irányába, ahol inkább látogatnak meg arrafelé plázákat. Abból indulj ki, hogy egy Csepelhez hasonló méretű vidéki város úgy tud eltartani egy komolyabb plázát, hogy a városlakók alapvetően nem járnak másik városba vásárolni, és a környező falvakból is oda járnak, míg Csepel esetében az agglomeráció inkább jár más plázákba (Campona, Köki, vagy valamelyik belső kerületbe), és még a helyiek is nagyrészt máshová.


És persze az üzletek is ennek a mérsékelt igénynek megfelelőek.

2021. okt. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

"Csepel egy olyan külváros, ahol az ott lakókon kívül viszonylag kevés ember jár..."


Aham, akkor a mindennapi reggeli és délutáni dugókat, amit az okoz, hogy a déli agglomerizáció nagy része Csepelen keresztül jár, ezek szerint csak hallucinálom... jó tudni!

Köki és a Campona azért nem egy köpésnyire van. Camponához vagy be kell menni egész a Lágymányosi-hídig, vagy az M0 felé kerülsz, ami mostanában sokszor katasztrófa. Autóval még oké, elücsörögsz a dugóban, tömegközlekedéssel egy kínzás. 138-as busz, dugókkal egy órát simán rá lehet számolni csak az odaútra. A város felé kerülve sem sokkal gyorsabb, két átszállás.

Csepelről évekig jártam dolgozni a 18-19. kerület határára. És igaz hogy többször menetem a Kökiben mint a Csepel plázába. Ennek az az oka, hogy a Köki nagyobb, több üzlet van, nagyobb a kínálat. Ha ugyanez meglenne Csepelen, biztos, hogy nem kerülnék a Köki felé még munka után.


"de azok is bevásárlás, ügyintézés miatt"

Most nem azért, de mi mást lehet csinálni egy plázában bevásárláson és ügyintézésen kívül?

2021. nov. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szórakozás, erre gondoltam leginkább, nincs benne élet mint egy Westend vagy Aréna
2021. nov. 21. 10:01
 7/8 anonim ***** válasza:

"Aham, akkor a mindennapi reggeli és délutáni dugókat, amit az okoz, hogy a déli agglomerizáció nagy része Csepelen keresztül jár, ezek szerint csak hallucinálom... jó tudni!"


Azoknak is csak töredéke jár Csepelre, nagyobb része beljebb dolgozik, ahol számos másik pláza van.


"Köki és a Campona azért nem egy köpésnyire van. Camponához vagy be kell menni egész a Lágymányosi-hídig, vagy az M0 felé kerülsz, ami mostanában sokszor katasztrófa. Autóval még oké, elücsörögsz a dugóban, tömegközlekedéssel egy kínzás. 138-as busz, dugókkal egy órát simán rá lehet számolni csak az odaútra. A város felé kerülve sem sokkal gyorsabb, két átszállás."


Ja, de ezeket eleve jórészt autóval látogatják, tömegközlekedéssel viszont viszonylag könnyen elérhető pl. a Corvin Pláza, Allee, de most már az Etele Pláza is, ráadásul a lakosság jó része alapból is jár ezek felé. Fordítva meg nyilvan nem, aki bent lakik, nem megy ki épp Csepelre.


"Csepelről évekig jártam dolgozni a 18-19. kerület határára. És igaz hogy többször menetem a Kökiben mint a Csepel plázába. Ennek az az oka, hogy a Köki nagyobb, több üzlet van, nagyobb a kínálat. Ha ugyanez meglenne Csepelen, biztos, hogy nem kerülnék a Köki felé még munka után"


Ha meglenne... de nem lesz meg, mert mint írtam, ahhoz olyan helyen kell lennie, ami nem csak a csepelieknek van jó helyen.

2021. nov. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ja, de ezeket eleve jórészt autóval látogatják, tömegközlekedéssel viszont viszonylag könnyen elérhető pl. a Corvin Pláza, Allee, de most már az Etele Pláza is, ráadásul a lakosság jó része alapból is jár ezek felé. Fordítva meg nyilvan nem, aki bent lakik, nem megy ki épp Csepelre."


Egyetem alatt nem volt autóm mindenhova el tudtam menni tömegközlekedéssel. Azóta van, de a város felé ritkán megyek autóval, pont a dugók, tumultus, fizetős parkolók miatt. Tömegközlekedéssel se járok naponta a belváros felé, de tény, hogy Corvin plázát, esetleg az Alleet nem túl nagy kerülővel útba tudom ejteni, ha épp vásárolnom kell és pont a városban járok.

Nyilván Csepelre csak a pláza miatt nem mennék ki. De senki nem állította, hogy Csepelnek olyan központi elhelyezkedése lenne, mint pl a Corvin negyednek. Viszont fordítva is igaz: ha Csepelen is megkapnám ugyan azt, akkor csak vásárolni biztosan nem héveznék, villamosoznék be.


"Ha meglenne... de nem lesz meg, mert mint írtam, ahhoz olyan helyen kell lennie, ami nem csak a csepelieknek van jó helyen."

Köki mondjuk nincs igazán jó helyen a csepelieknek. Én is csak azért jártam arra vásárolni, mert mint írtam egy fél órányira dolgoztam onnan. Az üzletek, választék miatt nekem megérte ennyi kitérőt tenni, ha a városba megyek be, onnan vissza Csepelre, az még nagyobb kitérő lett volna. Csepelre még ekkora kitérő sem érné meg, mint ahogy írtam fentebb. Én ezt egy szóval nem vitattam.

2021. nov. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!