Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mibe kezdjek bele amatőr...

Mibe kezdjek bele amatőr karakter tervezőként/művészként?

Figyelt kérdés

Hobbi szinten karaktereket találok ki, tervezek meg és rajzolok le (főként digitálisan).


Úgy érzem már kellően jó vagyok benne ahhoz, hogy szerepeltessem őket valahol, valamilyen formában.


A gond az, hogy nem tudom pontosan hol. Ha önállóan akarok kezdeni velük valamit, akkor készítenem kell köréjük valamilyen "környezetet", ahol megjelenhetnek.


Az alábbiakra gondoltam:


- illusztrált könyv/regény

- animációs Youtube csatorna

- videojáték

- digitális, interaktív graphic novel


Ezek mindegyike valamilyen más szakma képességeit is megköveteli. Szívesen megtanulok mást is a rajzoláson kívül, de egyiknek sem kimondottan a karakterek megjelenése a középpontja, csak egy eleme.


Iskolai képesítésem viszont nincs rajzolásban, azzal dolgozom amit autodidakta módon megtanultam. Viszont így úgy érzem nem tudnék elhelyezkedni egy már létező stúdiónál vagy cégnél, pláne nem Magyarországon, ahol elég kicsi erre a market.


Mit gondoltok? Ti hogyan lépnétek?


Most egyetemre járok, de más szakmát tanulok. Nem akartam mindent erre feltenni.


Mellékelem néhány munkámat. Az utóbbi évben moddolással foglalkoztam, az Instagramom így nem kimondottan naprakész:


[link]


[link]



2021. okt. 21. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Menj el grafikusnak egy játékstúdióhoz. Magyarországon nincs ilyen, de most, hogy a távmunka globális kereteket öltött, van esélyed külföldre itthonról dolgozni, ha legalább angolul jól tudsz, de minél több nyelv annál több esélyed van.
2021. okt. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz, de ahhoz szerintem kevés, hogy kitörj a hobbista kategóriából. Erős sztori kéne ezeknek, hogy elmondass velük valamit, ami benned van, amit közölni akarsz.

Ha nincs mondanivalód, akkor keress valakit, akinek van, és dolgozz össze vele.

Az animáció pl. jó lehet szerintem,vagy az interaktív sztori. Csak legyen sztori!

2021. okt. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy a webtoon fel se merült benned, pedig az áll legközelebb hozzád.

Ahoz a jelenlegi tudásodon kívül csak egy sztori kell.

2021. okt. 22. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Thunderfairy ***** válasza:
Gyerekmesékbe, gyerekkönyvekbe illusztrációk csinálására elég lesz ez a szint.
2021. okt. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!