Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Aki ismeri a Mozart-musicalt?

Aki ismeri a Mozart-musicalt?

Figyelt kérdés

Végignéztem mind a magyar változatot (2003), mind az új osztrák változatot (2015) és az eredetit is (1999), viszont valahogy nekem a dalok elrendezése furcsa. Úgy értem, vannak olyan dalok, amik az eredeti 1999-ben nem szerepelnek, viszont a másik kettőben igen. Ez olyan, mintha az újradolgozott osztrák változat a magyar alapján készült volna.

Gondolok itt arra, hogy az "Ich bin extraordinär" (magyarul "Nyald ki"), és az "Der Einfachte Weg" (magyarul "Az egyszerű út") hiányoznak az eredetiből, pedig az utóbbi pl kimondottan fontos része a darabnak. Akkor nem akadtam volna fent, ha csak a 2003-as magyarban szerepeltek, ugyanis az Operett színházban minden nagyobb musical-átdolgozásnál (Rómeó és Júlia, Elisabeth és bizony a Mozartnál is) előszeretettel nyúltak bele az eredeti műbe, viszont így, hogy a 2015-ösben szerepel a magyar változat minden zenéje, kissé összezavar.

Az is meglehet, hogy egy megvágott verzióját néztem az 1999-esnek, és azért hiányoztak belőle a dalok, de a Wikipedia sem ír erről a kettőről pl semmit.



2022. jan. 2. 17:25
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A szerzőpáros, Lévay Szilveszter és Michael Kunze szeretik időnként átdolgozni a darabjaikat.


A 2003-ban itthon bemutatott Mozart!-ba is írtak bele új dalokat az eredetihez képest (Nyald ki és Egyszerű út), illetve KMM-nek szabad kezet adtak a rendezés tekintetében.

Azóta volt német nyelvű bemutató, melyre megint változtattak; ezt a verziót vette át nagyrészt a Veszprémi Petőfi Színház is.


Ugyanígy az Elisabeth: a mostani győri és kecskeméti is már az átírt, legutóbb németül játszott verziót vette át azzal, hogy a kecskeméti rendezés teljesen más felfogás (zseniális amúgy!), viszont a struktúra és a dalok már az átírtak, egyértelműen.


Az Operett még a korábbi verziót játszotta ebből is.

2022. ápr. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! U, az új Elisabethet nagyon meg kéne már néznem...
2022. ápr. 28. 11:19
 4/10 anonim ***** válasza:

Azt nézd is meg!! Az a baj, hogy nem tudni, a következő évadban Kecskeméten lesz-e még.

Most májusban lesz pár, illetve június 2-án ünneplik az 50. előadást (arra 1-2 jegy van még, de nagyon fogynak). Nyáron lesz kettő a Margitszigeten, és kérdés, lesz-e még ezután...


A győriről kevesebbet tudok, ott amúgy is alig-alig játsszák. Most májusban lesz, semmi több infó nincs.


Szóval, ha valamelyik érdekel, nem érdemes halogatni.

Személy szerint a kecskemétit nagyon-nagyon imádom, és nagyon javaslom, hogy az 50.-re próbálj meg menni. :)

2022. ápr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Elmennék, csak nemigen leszek pest környékén, szóval az kuka. :D (Nekem az boldogság, hogy a Rómeó és Júliára el tudtam menni, és a Mozartra el fogok...)
2022. ápr. 28. 22:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Hello, gyere el a Mozart!-ra, játszom benne, nagyon jó! Jún. 24-25 lesz Pesten a Margitszigeten, aztàn júli 28-29 megint Veszprémben
2022. jún. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Már a jegyek is megvannak. :D
2022. jún. 1. 06:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Jövő évadban is lesz még Veszprémben?
2022. jún. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy még lesz :)
2022. jún. 3. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De szuper! Köszi. :)
2022. jún. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!