Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szórakozás és kikapcsolódás...

Szórakozás és kikapcsolódás ötletek Budapesten?

Figyelt kérdés

2022. jan. 11. 18:08
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Színház. Vannak egész különleges előadások is kisebb társulatoktól pl. Eötvös10-ben kétszer is láttam egy baromi jó Frankenstein adaptációt. Spiritben az Őslakót. Építés alatt levő zsidó közösségi házban az Engedj be! vámpír sztori adaptációja is egyedi élmény volt. Rendesen kihasználták az építkezés adta lehetőségeket a térben. De érdekes élmény volt a színművészeti egyetem alagsorában előadott Gésa emlékiratai monodráma adaptáció is. Ilyeneket mai napig lehet találni a nagyívű előadások mellett.


Mozi. Van több különleges terem is Budapesten. Pl IMAX (hatalmas, hajlított vászon, kevesebb és ívelt sor a nézőtéren), szebb 3D technika. ScreenX (oldalt is van 1-1 vászon. Így a három vászon adta élmény hihetetlen immerzív).

4DX (mindenféle kiegészítőhatás a kép és hang mellé. Pl szél, vízpermet, mozgó székek stb).


Éttermek, bárok, szórakozóhelyek. Megannyi jó hely van, ahol pl autentikus japán (vagy bármilyen más, nekem ez a kedvencem) ételeket lehet kipróbálni. Egyes helyeken tényleg az adott országból származó szakács, személyzet.

Aztán ott vannak az olyan helyek mint az Anytime, ahol kajálhatsz, ihatsz, bowlingozhatsz és tolhatsz videójátékokat, shuffleboard, Datta, VR cuccok stb. Nem lehet unatkozni. De a romkocsmák kb Budapestről származnak. Érdemes megnézni párat. Hangulatosak.


Szabadulószobák. Elképesztően szórakoztató. Kreatív és izgalmas kikapcsolódás. Annyi, de annyi tematikában található a fővárosban ilyesmi, hogy alig győzi kipróbálni az ember. Harry Potter, horror, nyomozás, történelmi jelleg stb.


Túrázás. Budai hegyekben remek túraútvonalak vannak.

2022. jan. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!