Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szeretitek a Szent Johanna...

Szeretitek a Szent Johanna Gimit? És ha igen ki a kedvencetek?

Figyelt kérdés

2022. jan. 22. 17:13
A kérdező szavazást indított:
Reni
Virág
Kinga
Cortez
Dave
Zsolti
Ricsi
Andris vagy Robi
Macu vagy Arnold
Jacques vagy Gábor
26 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Kiskamaszként nagyon szerettem, de most huszonévesen értetlenül állok azelőtt, hogy miért szerettem ennyire, mint annyira nem kiemelkedő és számtalan borzasztóan irritáló dolog van benne (leginkább Reni maga). Miközben olvastam, Virág volt a kedvencem, mert ekkortájt éltem a hippi korszakomat, de visszagondolva egyértelműen Virág a kedvencem és a legjobb karakter.
2022. jan. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
74%
Még a nagymamám is szerette 😀
2022. jan. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
En eleve kesobb olvastam el, mint amikor ez divat volt, de most utolag es némi egyetemi szintu irodalomtanulmanyokkal a hatam mogott, vegkepp nem ertem a hype-ot korulotte. Leiner annyira sztereotipen ír, hogy az mar fajdalmas. Az osszes karaktere ez a tipikus pick me girl. Mindenkit leneznek, aki bulizik vagy festi magat. Szerintem ez az iranymutatas nagyon rossz a fiatal lanyoknak. Azert, mert valaki szeret bulizni meg kicsit csinosabban oltozni, nem lesz automatikusan ripanc. A masik, ami szamomra teljesen eletszerutlen, hogy mindenki peldamutato eletet elt a 8 konyv alatt, sose ittak, a bulizas is csak annyi volt, hogy elmentek abba a garazsba vagy hova. A harmadik, hogy kb meg szarni is kocsival mentek, a belvarost meg ugy irtak le (ha bemereszkedtek egyaltalan) mintha a gazai ovezetbe mennenek. Mas szempontbol persze egyszeru a sztori, konnyen kovetheto, de nagyjabol ki is fujt a pozitiv resze az SZJGnek. Ja, plusz egyszeruen annyira repetitiv Laura osszes konyve, megvannak a karakterek sajatossaga, ami kb minden 3. oldalon visszakoszon, pl. Dave meg az Apple maniaja. De ugyanez volt a bajom a Bexi sorozattal is, hogy mar hanytam az eroltetett karakterisztikus "poenoktol". Laura tuti tele van szorongassal meg komplexusokkal, ez nagyon jol nyomon kovetheto a konyveiben (pl. utalat a csinosabb, vaganyabb lanyok irant). Ja, es ami a legnagyobb kerdes ami megfogalmazodott bennem, hogy Reni ugyan mi a budos francot szeret Cortezben??? Semmi de semmi nem derult ki rola azon kivul, hogy egy bekepzelt taplo...
2022. jan. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

"A masik, ami szamomra teljesen eletszerutlen, hogy mindenki peldamutato eletet elt a 8 konyv alatt, sose ittak, a bulizas is csak annyi volt, hogy elmentek abba a garazsba vagy hova."


Ez rohadtul vékony jég egy ifjúsági könyvben. A Harry Potterben sincs részletezve, ahogy szexelnek, meg piálnak a diákok.

2022. jan. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Ricsi.

Mindig ő a legokosabb mindenben,de egyszerűen mindenkit nagyon-nagyon szeretek!

2022. jan. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én is kéöbb olvastam mint mikor divat volt. De ez a 2. kedvenc könyvem. Szetintem nem hülyeség.
2022. jan. 22. 17:53
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Én egyetemistaként olvastam unalmamban. Szerintem vicces, de #3-kal egyet tudok érteni. Persze nekem azért volt érdemes elolvasni, mert végre megértettem, mire buktak annó a nálam 1-2-3 évvel fiatalabb lányok. Azt mondjuk nem értem, hogy a főszereplő hogy tud ilyen pongyolán és bármi stílusbeli fejlődés nélkül négy éven át naplót írni, ha közben folyton szépirodalmat olvas és irodalomversenyekre jár.

Leiner nagyon meglovagolja azt a csalóka tendenciát a szórakoztatásban, hogy a nívónál fontosabb a népszerűség, az eladási szám, a kattintás. Amivel nekem annyi a bajom, hogy lassan felnő egy generáció, akikkel szinte lehetetlen intelligens diskurzust folytatni zenéről, színházról vagy éppen könyvről, mert annyi érve lesz a kritikára, hogy "de hát mégis híres".

De helyén kezelve szórakoztató olvasmány.

2022. jan. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Bár sem a nemem, se a korosztályom nem a célközönség. Olvasását élveztem, 2 hét alatt az egészen végigmentem. Emésztem már egy ideje és kezdek rájönni, hogy mennyire középszerű sorozat. 16/F
2022. jan. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

Én nekem nagyon tetszett, jól fogalmaz az írónő

2szer olvastam, mindkétszer 1 nap alatt 2-3 könyvet

2022. jan. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

Én imádom a könyvet, egyszerűen remek, de valamennyire a #3-mal is egyetértek, ugyanis rengeteg sztereotípia van benne, és rengetegszer elmondja ugyanazt. És néha tök idegesítő tud lenni, hogy Reni mindig okosnak gondolja magát, meg az, ahogyan az a-sokkal bánnak, azért mert az Edina elég negatív ember, nem kell az egész osztályt szívatni és a végén is megalázni őket, hogy milyen unalmasak, szerintem ez a legfelháborítóbb benne.

Alapjában vélve viszont imádom! (ez kicsit furán jön ki, hogy írom, hogy milyen szar, közben imádom...) Egyébként kedvencem Virág, Zsolti, Kinga és Ricsi, nekem ők a favoritok. Cortezzel csak az a baj, hogy tökéletes. De tényleg, tökéletes, sosem bunkó (legalábbis Reni szerint) , és ha valaki poénkodik, akkor is csak ott ül és röhög, Reni meg meg rájön, hogy mennyire imádja, és hogy a szemébe hulló hajak, stb. Ja meg, amikor az osztály szakad a röhögéstől. Mindig ezt a kifejezést használja Leiner Laura, és mikor elhangzik még egy poén: "és kész" na és akkor mindenki felröhög.

2022. jan. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!