Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy külföldön,...

Miért van az, hogy külföldön, eddigi tapasztalataim szerint, csak jobb szórakozóhelyek vannak, mint Magyarországon?

Figyelt kérdés

Jó, ebbe beleérthetők a kiállítások, rendezvények is, de természetesen a szórakozóhelyek, s tán még az emberek is jobban szórakoznak, mint mi, itthon.


Ez miért van?

Miért látom/érzem/tapasztalatom ezt, minden egyes külföldi utam alkalmával?



2022. jan. 28. 01:20
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Én is észrevettem. Bár ez nem most volt, már vagy 5 éve nem voltam külföldön. Akiknél én láttam nagy különbséget, azok a fiatalok. Külföldön teljesen hétköznapi az, hogy egy átlagos iskolás fiatal a zsebpénzéből elmegy hétvégente bulizni. Esznek, isznak, szórakoznak. Nálunk ez kivitelezhetetlen. Ehhez milliomos szülők kellenek. Egy vacsora, pár sör, utána buliban pár pia, és már ott is tart az ember, hogy elvert 20 ezret a háztól, mindezt pár óra alatt. Ez sok fiatal 3-4 havi zsebpénze. Így ők nem fognak szórakozóhelyre menni, velük nem lehet találkozni. Akiket láthatunk, azok vagy idősebbek és van valamilyen bevételük, vagy olyan gazdagok a szüleik, hogy nekik ez az összeg semmit sem jelent, ezáltal az egész szórakozás sem. (Vagy C opció, hogy nem gazdag, de elég jól néz ki ahhoz, hogy itassák/etessék mások ingyen.) Én ebben látom a különbséget. Illetve ennek még van egy olyan hatása is, hogy nálunk emiatt sokkal jobban megosztott lesz a társadalom fiatal része. Ha csak a gazdagok bulizhatnak felszabadultan, akkor ők lesznek a "menők". Azokban az országokban, ahol gazdagabbak az emberek, közel sem olyan megosztott a társadalom mint nálunk. Ha valaki jelentősen gazdagabb a többieknél, akkor attól még ugyan azt az életet tudja ő is élni. Míg nálunk az átlag és gazdag között hatalmas életviteli eltérések is vannak.

Illetve nálunk a nemzeti mentalitás is gyilkos, direkt el van nyomva mindenki kiskorától fogva. Középiskolás éveim alatt jöttem erre rá, mikor megismertem több külföldön élő velem egyidős diákot. Mindenki büszke volt a hazájára. Volt Dr. Kiszely Istvánnak egy ezt a témát nagyon jól leíró kis története, hogy mi is a különbség az olaszok és a magyarok között. Itt hallható (kb. 0:14-től 2:08-ig): [link]

2022. jan. 28. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is elmehet egy fiatal bulizni, ha legalább heti 1 napot dolgozik.

A testvérem minden péntek este bulizik, szombaton alszik, vasárnap dolgozik. (Vasárnapért amúgy többet is fizetnek, ő a Tescoban árufeltöltő, diákszövetkezeten keresztül).

Tanulni csak hétközben szokott, de akkor sokat, hogy hétvégére ne maradjon. Ráadásul 2022-től a 25 év alattiak munkavégzése adómentes.


(Nem vagyok Fideszes, mielőtt valaki félreértené, sőt! Csak leírtam, hogy van ilyenre is példa és lehetőség).

2022. jan. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt annyival árnyalnám, hogy Budapesten az viszont zseniális, hogy a romkocsmákba bemehetsz úgy bulizni, hogy nincs belépő. Van zene, vannak táncterek, és ha nem akarsz pénzt költeni, akkor átbulizhatod az egész éjszakát úgy, hogy egy filléredbe sem kerül, és rengeteg helyen megfordulhatsz. Na, én viszont ilyet nem láttam külföldön. Ahol én eddig jártam, azok ha ingyenesek voltak, akkor kisebbek, ha pedig annyi tánctér van, mint a Fogasban vagy a Szimplában, akkor meg belépős a hely. Szerintem egyáltalán nem rossz a pesti felhozatal. A Mikáért mondjuk kár, régen fasza kis electroswing bulik voltak ott.
2022. jan. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!