Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mannin miért kapcsolta ki a...

Mannin miért kapcsolta ki a kommenteket a Nabu videói alatt, ahelyett hogy reagálna a kritikákra?

Figyelt kérdés

Szerintetek Mannin miért kerüli a párbeszédet, azokkal a felmerült észrevételekkel szemben, hogy olyan dolgokat is beletett a Nabus rant videóiba amik indokolatlanok? Gondolok itt a feketén dolgozó grafikus lányok ügyére, akik most utólag vergődnek, hogy nem kaptak pénzt stb.

Illetve arra sem ad választ, hogy miért emlegeti egy szinten azt, hogy Nabu szerinte rondán néz ki, meg büdös xd azzal hogy lányokat manipulált.

Sokan azt is felrótták neki, hogy arra kéri a videójában azokat a lányokat akiket zaklatnak, hogy hozzá forduljanak segítségért, de miután mondták neki, hogy inkább ajánljon professzionális segényvonalakat ha már ilyen kitüntetett helyzetben van. Erre tiltotta a komment szekciót, mert a kommentek nem az ő szája íze szerint alakultak.

Vagy szerintetek miért nem tud egy érvekkel felépített vitába beleállni? Szerintetek mi lehet az oka, hogy nem próbálja megvédeni az állításait, gúnyolódásait?



2022. márc. 13. 14:20
A kérdező szavazást indított:
Mannin mások nyomorán akar nézettséget szerezni.
Nem tud vitatkozni, ha összetett kritikát kap.
Jól tette, így legalább nem ad felületet az ellenvéleménynek.
Zavarja, hogy nem úgy reagált rá a közvélemény ahogy szerette volna?
Nem is fontos a kommentszekció, mert ez csak Nabura meg Manninra tartozik.
29 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
EDIT: A válaszlehetőségek nem az álláspontomat tükrözik, de ahogy láttam gyakorin meg a törölt kommentszekcióban, általában ezeket a vádakat fogalmazták meg.
2022. márc. 13. 14:23
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
Ezek valami anime/manga karakterek? Vagy ez mi a tököm?
2022. márc. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, nekem Mannin is furcsa.

A munkák miatt csak az egyik fél véleményét ismerjük, nem tudjuk, hogy beszélték meg a dolgokat. De hogy évekkel később jutott eszükbe, hogy ja, hát ki sem fizetett?

Mondjuk az sem tiszta, hogy ki keresett meg kit. A lányok Mannint vagy Mannin a lányokat?

Oké, nem volt etikus Nabu viselkedése, és tanítani kellene a biztonságos internet használatot.

De... Mannin egy önjelölt igazságosztó, úgy, hogy a módszerei neki is megkérdőjelezhetőek.

2022. márc. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Twitchen több streamjében is említette, hogy nem saját maga miatt szedte le a kommenteket, mivel ő egyáltalán el sem olvasta őket. Több lány is ráírt, hogy nekik bűntudatuk van a Nabut védő kommentek miatt, sőt az egyik rá is akart írni Nabura és Mannin végül ezért tiltotta a kommenteket.


Egyébként szerintem Mannin egyáltalán nem egy rossz szándékú ember, tényleg próbál segíteni mindenkinek aki ráír (ismerőseim elmondása alapján is) de gondolom ha esetleg bármi olyan van akkor ő is ajánlja az adott embernek hogy forduljon másfajta segítséghez mert ő nem tud segíteni. Vitázni meg rengeteg emberrel vitázott már érvekkel, hajlamos túlzottan felb*szni akár minden apróságon és utána hosszú perceket ragelni egyetlen egy random chatelő f*szságán, de ezen kívül szerintem jól tud érvelni, értelmes ember. Az üzenetek

leakelésével a videóban én sem értek teljesen egyet, dehát végülis messenger üzeneteket megosztani nem illegális mivel ott van alapból mellette a megosztás gomb, ezért ez már az ő dolga hogy hogy akarja csinálni, bár szerintem az emberek enélkül is elhitték volna és komolyan vették volna az egész ügyet. (Vagy esetleg úgy hogy tényleg csak 1-2 üzenetet rak bele a videóba bizonyítékként) De aztán kitudja, lehet hogy kellett az embereknek hogy tényleg ott legyen a szemük előtt kb minden bizonyíték, mert Nabu az eset után posztolt videója + a bojack horseman cosplayes videó az anyjával, ahol elmondta hogy jaj ő csak részeg volt, meg mentális beteg (és ezen kívül amúgy nem 1 olyan dolog volt amiről utólag kiderült hogy kamu) és ezek után volt egy csomó olyan többségében fiatal néző aki továbbra is mellette áll mert megsajnálta őt, és védi őt a kommentekben.

2022. márc. 20. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem akarlak kiábrándítani, de csak azért mert ott van mellette a továbbküldés gomb, a másik fél tudta és beleegyezése nélkül megosztani akkor is illegális. Ugyanez vonatkozik az email-ekre is, hiába van ott is továbbítási lehetőség. Ilyen szempontbontból személyiségi jogokra hivatkozva a lányok, és Mannin is megüthetné a bokáját. (A rendőrségi feljelentés, a velük való megosztás más kategória).

Persze Nabu ezt nem fogja meglépni, mert még nagyobb negatív visszhangja lenne, de Iron esetében a videón szereplő kislány szülei simán feljenthették volna.


Radics Peti is ezért változtatja meg a neveket, hogy ne lehessen beazonosítani, hogy kik írkálnak neki, mert egyébként őt is feljelenthetnék személyiségi jogok megsértése miatt.

Így viszont nem fogja senki felvállalni a nyilvánosságot, meg a pereskedést, hogy kirakta, amiben kiskorú nézőjét akarta elcsábítani stb.

2022. márc. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, a magam részéről Nabu bojack cosplayes videója után ábrándultam ki teljesen ebből az esetből.

Azt hiszem itt végleg megszűnt bármiféle jogszerű vagy morális vita. Egy online Mónika-showvá silányult az egész eset. Mivel (egyelőre) se rendőrségi feljelentést nem történt, így szerintem ez mindkét fél esetében csak showműsor, ráadásul nagyon gusztustalan.

Ragány Zoli sztárügyvéd pedig tisztába tette Zshowtime videójában, hogy itt Mannint is elő kellene állítani becsületcsorbításért, ha ebből rendőrségi ügy lenne, szóval már egyik félnek sem érdeke, hogy ezt a kérdést jogszerűen kezeljék. Így tulajdonképpen Nabut sem állítja meg semmi abban, hogy a videózást folytathassa.

Szerintem akkor lett volna ennek az egésznek jó vége, ha rendőrségi ügy lesz belőle és a jog mondja ki az ítéletet mindegyik résztvevő felett, objektíven megvizsgálva ami történt. De így kár is időt és energiát pazarolni rá, mert mindegyik oldal csak rágalmaz és mocskolódik vagy épp lehetetlen érvekkel próbálja védeni a védhetetlent.

2022. márc. 20. 12:57
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

Na ja, csak rendőrségileg nincs miről beszélni, csak erkölcsileg.

Ironnál lehetett lépni a kislány kora miatt, de itt betöltötték a beleegyezési korhatárt is, senki nem tartott a fejükhöz fegyvert, hogy de küldjenek képeket.

Az egy dolog, hogy Nabu manipulatív módon viselkedett, de egy 15 évesnek illene, hogy legyen ennyi esze, hogy képet senkinek nem küldünk, mert kiszolgáltatottá tesz, zsarolhatóvá stb.

Vagy pedig arra számítottak, hogy Nabu oldalán befutnak (az egyik sérelmezte, hogy nem vállalta fel, ha jól emlékszem), ez viszont az ő oldalukról is megkérdőjelezhető erkölcsileg.

2022. márc. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
30%
Nabut max zaklatásért lehet feljelenteni, pedofiliáért nem mert 14 éves korig van törvényileg a pedohatár, onnantól ha a 14 éves lány akar akár 100 évessel is lefeküdhetett, törvényileg nem számít pedofiliának a 100 éves részéről. Viszont ha a lány nem akarja akkor zaklatás. Mint Nabu esetében, zaklató volt.
2022. máj. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!