Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mit ajánlotok első makettnek?

Mit ajánlotok első makettnek?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszett a makettezés, a YouTube-on, Facebookon rengeteg gyönyörű makettet láttam, és úgy gondoltam én is belevágok, hátha...:-) Mit ajánlotok első makettnek? Ecsettel szeretnék elkezdeni, mert nem akarok festékszórót venni így elsőre, írhattok márkákat ecsetbe, makettbe, festékbe, gondolom kell hozzá valamilyen spéci cucc, hogy igazi "koszos' hatása legyen. A revell 1/72 szettjeit néztem, abban van festék, ecset stb.

Elsősorban katonai repülők érdekelnek, de lehet más is.

A válaszokat előre is köszönöm!

;)



2022. júl. 24. 22:31
 1/8 Noren1989 ***** válasza:

Figyu: elsődlegesen vàlassz ki egy típust, màrh repcsit.


Modern, vagy vh-s érdekel?

Az Eduard-nak asszem ebben a kategóriàban vannak weekend edition kiadàsai, amire még nem hallottam panaszt.


A régi kiadàsokat érdemes elkerülni, útmutatót jóelőre àttanulmànyozni.


Ha kivàlasztottad a típust, két helyet ajànlok, ahol utàna tzdsz nézni jobban:


super-hobby.hu

scalemates.com


Elsőnél inkàbb doboz, alkatrészbontàs, amit meg tudsz nézni,

a màsodiknàl útmutatót és a makett teljes élettörténetét. Ki, kitől vette àt a szerszàmot, stb..


Mindenképpen olyat vàlassz, ami tényleg tetszik, különben nyűg lesz vele.


Màsfelől, a makettezés olyan, mint az asztalossàg: többször próbàlsz,1x vàgsz, vagy ragasztasz. Javasolt a többszöri szàrazpróba, minden nagyobb alkatrészcsoportnàl.


Festés: kezdőként ne aggódj miatta!

2022. júl. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Ne nagyot és ne bonyolultat. Revell 1/72-es II.vh egymotoros repcsijei teljesen jók, 2-3 délután össze lehet rakni.


[link]


Kikevered a színt. (egyáltalán nem nehéz)

2022. aug. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha még aktuális. Én elsőre autot ajánlok azok viszonylag egyszerűek.

Nagy méret azaz 1/35 mert ugyan mert akkor nem lesz elkedvtelenítő a béna festés mert béna lesz...az enyém is az.de 1/72nél azért bonyolultab szépet festeni. Repcsinél elmegy,de ott modern gépet ajánlok mert egy I.vh-s biztos csalódás ha jobban belemész.

A II.vh már jobb. De a modern gépek azok szerintem szebbek. Persze nekem is van me262 meg bf109.

Ja és 1/72 repcsinél még nem zavaró az elnagyoltság.

2022. okt. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én is 1/72 vel kezdtem 2.vh repülővel és most vettem egy 1/32 spitfire mkIX c ét és szerintem a nagyobatt könyebb ragasztani a nagyobb darabok miatt. A kis szettekel az volt a bajom hogy az alkatrészek nagyon kicsik de kezdésnek jók
2022. dec. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Noren1989 ***** válasza:
HobbyBoss?
2022. dec. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én a revell maketjeit használom
2022. dec. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Noren1989 ***** válasza:
És hogy tetszik, márhogy részleteiben?
2022. dec. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A spitfire volt a 8. Revell mekettem(csak 2.vh és akörüli repülők) és mindegyikel elégedett vagyok. Jó az anyagminősége a darabok szépen vannak kiöntve nem foltosak és elég részletgazdagok. A pilótafülképen is bennvanak a pedálok karok a műszerfal általában matricázott és apró részleteket kellet felragasztani sok helyre. Árban is jónak találom őket
2022. dec. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!