Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A codeguru.hu megbízható?

A codeguru.hu megbízható?

Figyelt kérdés
Ott egész jó áron megszerezhetem a forza motorsport 7et, amit ugye már csak kulccsal lehet.

2023. márc. 18. 19:45
 1/4 Noren1989 ***** válasza:
Microsoft termékek tekintetében az volt eddig, szóval az igen-re szavaznék.
2023. márc. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 madi111 ***** válasza:
Én is Windows kulcsot vettem náluk. Gyorsan küldték és működött, szóval nem tudok rosszat mondani.
2023. márc. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget
2023. márc. 19. 18:23
 4/4 anonim válasza:

Mit értesz megbízhatóság alatt?

Mert amit rendsz meg is kapod, használható is.

Azt hogy legális termékkulcsokat árulnak-e... na arra a mai napog nincs autentikus válasz. Mármint olyan ami 100%-os.


A saját oldalukon azt állítják igen. Még igazolást is állítanak ki kérésre.


Egy Microsoft support oldalon egy CodeGuru-val kapcsolatos kérdésre ismeretlen válaszoló azt válaszolta hogy neki a Microsoft Ügyfálszolgálatán mondták, nem legális. De a az adott kérdésre érdekes módón hiteles Microsoft-os válasz nem is érkezett. Se pozitív, se negatív.

[link]


Azonban a licenszek ára 10-20-30-ad annyi mint a hivatalos ár, aminek mindig gyanús kell hogy legyen. Ugyanis ha egy 4 ezer forintos Office teljesen oké, akkor minek árulni 80 ezer forintért is? Nyilván logikátlan lépés lenne...


Másflelől a termékek on-line akativálhatók, tehát a Microsoftnak ezekről a kódokrol tudni kell hogy "vannak".


Harmadrészt ez a "biznisz" évek óta virágzik, nem csak a CodeGuru árul ilyeneket a mai napig. Gondolom ha illegális lenne, bezárták volna őket.


Tesóm (számtekboltja van, és dobozos Microfost termékeket is árul) egyszer egy Microsoft-os kapcsolatát megkérdezte, és igazából Ő sem tudott mit mondani. Végül bennünk az a vélemény alakult ki, hogy ezek az occó kici kódok egy "megtűrt" szürkezónás piac lehet. Amit a Microsoft is "elvisel". Ugyanis aki nem vesz Office-t 60-80 ezerért, akkor nyilván lopná 0 FT-ért. Így viszont legalább kifizet 3-6 ezer forintot. És ebből is szerintem szép pénz jön össze a Microsoftnak is, tekintve hogy ebből nagyságrendekkel több darabot "adhatnak" el világszerte.


Szóval rengeteg a kérdőjel, a pro és kontra. Mindenki döntse el maga.


De lehet ezzel nem kell ezzel foglalkozni. Egy jóhiszemű vásárló, ha számlát, igazolást miegymást kap, nem várható el tőle hogy tudja, hogy a vásárolt licenszeket a viszonteladó hogyan és milyen módon szerzi. Jogvita esetén ha turpisság derülne ki, max arra lehet kötelezni a vásárlót, hogy az illegális termék használatát fejezze be. Szerintem...


Persze nem is Magyarország, és nem is tudni milyen cégek állnak az eldók mögott, de érdemes elolvasni. Németországban hasonlók miatt kaszabolás van:

[link]


Bár ha ilyen tömeges vérontásba kezdene a hatóság itthon is, nem lenne nehéz dolga... Minden vásárló adata megvan. :(

2023. aug. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!