Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ha egy történetben van egy...

Vinkó Márton kérdése:

Ha egy történetben van egy ikerpár, egy fiú meg egy lány, akkor miért szinte mindig a lány az (egy-két perccel) idősebb?

Figyelt kérdés

Mégcsak most vettem észre, hogy a Rejtélyek városkája c. rajzfilmsorozatban Mabel 5 perccal idősebb, mint az ikertestvére Dipper. (ami eddig korábban nekem le sem esett)

Már nem is számolom, hogy ezt hanyadjára látom. A legtöbb filmben, sorozatban, de akár könyvben/mesében is szinte mindig így van. Pl.:

- A Thunderman család, ott Phoebe 20 másodperccel idősebb Max-nél

(hogy mondjak még egy extra négyesiker-példát, a Nicky Ricky Dicky és Dawn-ban Dawn a legidősebb 4 másodperccel)


Könyvben:

- A Nick és Tesla könyvekben Tesla öt perccel idősebb Nick-nél.


... Még egy csomót tudnék sorolni.



Mindössze két kivételt láttam eddig (ahol a fiú az idősebb):

- A Hunter Street c. sorozatban Oliver talán 10 perccel idősebb Anikánál.

- A másik természetesen a Star Wars, ahol Luke pár perccel idősebb Leia-nál.



2023. okt. 12. 17:31
 1/3 A kérdező kommentje:
(A Rejtélyek városkájában talán a fiú magyar hangja volt megtévesztő)
2023. okt. 12. 18:23
 2/3 A kérdező kommentje:
Amúgy közben rájöttem, hogy az utóbbinál a karaktert az alkotó ikernővére ihlette (aki 15 perccel idősebb)
2023. okt. 14. 11:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit akar hangsúlyozni az író. Például én is írok egy könyvet, amiben ikrek szerepelnek. Abban a fiú idősebb két másodperccel, mivel így illik bele hogy védelmezni akarja a húgát, aki mellesleg csak forgatja a szemét a korkülönbségre.

Ha a lány idősebb, annak az lehet az oka szerintem, hogy az érettséget akarja hangsúlyozni az író, és általában ezek a lányok.


Ugyanakkor van mikor teljesen nincs jelentősége ennek, mint a Nicky, Ricky, Dicky és Dawn-ban. Ott csak a korkülönbség általi "viták" lehetnek érdekesek. Maximum annyi, hogy a lány szeret parancsolni a kisebbnek, még akkor is ha csak pár másodperc a korkülönbség. Bár ez akár fiúra is lehet jellemző.

Vagy egyszerűen ihletet vett egy könyvből/másik írótól, aki szintén azt a nemet tette idősebbnek.

2023. okt. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!