Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A Posta csomagautomatájából,...

A Posta csomagautomatájából, hogy tudom átvenni az utánvétes csomagom?

Figyelt kérdés
Ott voltam előtte, beírtam a 6 számjegyű nyitási kódot, írja,h mennyi Ft-t vonna le a kártyáról. Odacsippantom a kártyát, kéri a PIN-t, aminek 12 mező van megadva, ami értelmetlen a 4 számjegyű bankkártya kódokhoz... na mind1, lényeg,h beírom és azt írja, hogy "not found" vagy mit, utána meg, hogy elutasítva... Eddig foxpostba rendeltem, érdekes, azzal sose volt gond... A 10. próbálkozás után otthagytam az egészet. Esetleg még így utólag belegondolva, lehet igényli az a bodega, hogy a bankkártya egyfolytába oda legyen tartva neki a csippantóhoz és közbe kell beírni a PIN-t, vagy nem tudom.... Esetleg más PIN kell neki mint a bankkártyáé, mert 12 számjegynek van hely ugyebár... Valaki, vmi ötlet, tapasztalat utánvétes posta csomagautomatával?

#fizetés #elutasítás #posta csomagautomata #bankkártyás érintés #pinkód hiba #nem tudom átvenni a csomagot
dec. 21. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt a szamladon eleg penz? Volt esetleg vasarlasi limit beallitva?


Amugy ott az automatan az ugyfelszolgalat telefonszama, fel kell hivni, ennyi.

dec. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te a főképernyőn próbáltad beütni a kártya pin kódját. Van egy külön kis terminál, ott kell bepötyögni a kódot.


https://www.youtube.com/watch?v=y4gfzsAw29Y

dec. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Persze, hogy van pénz a számlán, limit pedig nincs állítva. Telefonszámot nem láttam a gépen, de biztos rajta van valahol... Következőnek ma este megyek arrafelé, szerintem akkor annyit is fog érni, még ha lesz is rajta szám... Remélem ha hosszan odatartom a kártyát, akkor óhajtja elfogadni majd a pin-t...
dec. 21. 13:25
 4/10 A kérdező kommentje:
A kis terminálon ütöttem be a pin-t... viszont mint említettem 12 helynyi számot lehet írni a pin-hez... Eddig mindenhová jó volt a 4 számos pinem :S
dec. 21. 13:28
 5/10 A kérdező kommentje:
Csakhát mi más kéne, ha nem a 4 számos PIN? Nincs is más, főleg nem 12 számjeggyel, inkább csak lustaságból lett meghagyva a géphez szerintem a 12 szám lehetőség, mert egyszerűbb lehetett úgyhagyni "jóvanazúgy", még ha megtévesztő is lehet az ügyfeleknek.
dec. 21. 13:34
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Engedd mar el azt a 12 helyet, ha beutod a 4 karaktert es utana a zold/enter gombot, tovabb enged.


Az eddigiek alapjan neked is lehet valami kenyszerbetegseged csak magadnak se ismered be...

dec. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kártyával próbálkozol?

A terminál az a postától független, az pont ugyanaz, mint bárhol máshol. Sosem kér 12 számjegyű pint.

Érdemes lenne megnézned, mit ír ki, mert ha fel is hívod az üfit, nekik is pontosan kell elmondanod, mit csináltál és mi volt a hibaüzenet.

dec. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na, mondom mi van. Megvan a csomag. A kártyapittyogtatónak hitt eszköz meg valami okoseszköz leolvasó, vagy mi a bűbánat, csak természetesen nincs kiírva, mert még tudná véletlenül az ember mi mire való.

Lényeg aki kártyával akar utánvétesen fizetni:

1. Beírja a képernyőn 6 számjegyű kódot amit SMS-ben kap meg

2. Bedugja a kártyát a kártyaleolvasóba (NE CSODÁLKOZZ, HA NEM LENNE KIÍRVA MELYIK AZ, MERT AKKOR TÚL EGYÉRTELMŰ LENNE) - Ez az a lyuk lesz amelyik éjszaka jól láthatóan világít :), illetve van egy szélesebb lyuk, az blokkot ad ki.

3. Beraktad a kártyát és benne is hagyod, a rendszer 100%-os kihasználtsággal próbálja feldolgozni a kártyaadatokat.

4. Kiírja, hogy mostmár kiveheti a kártyát. Tudd, hogy ha ezt már is kiírta, akkor bebugolt a bádogdoboz :( kezdheted előről a műveletet, akárcsak én :(

Tényleges 4. pont: Kéri a PIN-kódot, ez a 4 számjegyű bankkártya pinkódod lesz, amit a fémszámológépszerű pötymőkön kell beírni. Fontos, hogy a kártya mindvégig maradjon benne, egészen addig, amíg kéri és elfogadja a PINkódot és kiirja, hogy sikeres fizetés és eltávolíthatja a kártyát.

5. Elkezd ciripelni a gép, hogy eltávolítod a kártyát.

6. Kinyílik a csomagodat tartalmazó rekesz ajtaja, kiveszed a csomagot, majd jó erősen beba... jó erősen megnyomod,visszacsukod.

7. Megnyomod a képernyőn azt, hogy sikerült... hogyne sikerült volna :D


Sok sikert!

dec. 21. 18:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Az a 12 szamjegyu a kepernyon legfeljebb a csomag azonosito szama lehet... a PIN kodot a kis terminalgombokkal kell beutni, nem a kepernyon.
dec. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azért nem a posta a hülye, hogy te a QR kód olvasóhoz tartod a kártyát. :DD
dec. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!