Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ezt a rajz stílust hogy hívják?

Ezt a rajz stílust hogy hívják?

Figyelt kérdés

Mostanában eléggé megszerettem a death metal műfajt, és egyre többször találkozom hasonló rajz stílusú album borítókkal a műfajon belül. Eléggé old school hatású, nekem a régebbi horrorok vagy éppen horror képregények is eszembe jutottak róla.

Néhány példa:

Death - Leprosy

Death - Spiritual Healing

Pestilence - Consuming Impulse

Autopsy - severed survival


Milyen kulcsszóval tudnék hasonló alkotásokra rátalálni? Előre is köszönöm!



jan. 12. 18:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Horror képregény, ugyanez jutott eszembe. Rákerestem az alkotóra:

"Ed Repka’s artwork deals with the hottest topics of the Cold War such as nuclear war & environmentalism , but on the other side it is also inspired by the 50s Alien themed movies and a lot of zombies (George Romero approves this!) He also did a bunch of artwork for the movie Mars Attacks which is the coolest thing ever! Ed Repka has a huge legacy behind him that outclassed most of other artists within the genre and beyond. His artwork brought those albums to life by giving the music a visual side that often conveys the idea that bands are pushing through their lyrics."


Nem igazán írnak konkrétumot sehol, vagyis én nem találtam, egy hangulatot ad át nagyon eredményesen. Esetleg ha rákeresel pinteresten az alkotóra és bogarászol, feldob majd hasonló művészeket is, míg nem eljutsz a pontos meghatározásukig.

jan. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
#1 köszönöm, ez azt hiszem elegendő segítség:)
jan. 14. 20:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!