Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Csak számomra felháborító az...

Csak számomra felháborító az eventim jegyértékesítő rendszer nyílt lopása?

Figyelt kérdés

Minden egyes jegyre pluszban felszámolnak 700 Ft kezelési költséget, és ha azt választom, hogy otthon nyomtatom ki a jegyet, még fizessek 1190 Ft-ot, de 4400 Ft-ért ki is szállítják. Nincs más lehetőség. Mi az, hogy a jegy árán felül fizessek extra költséget azért, hogy én saját magamnak otthon kinyomtassam az e-mailben elküldött jegyet??? Hát az nevetséges. Az esetek többségében a jegyárhoz képest ez nyilván csekély összeg, de az elv basszus. Akkor a nyomtatási költséget (ha mondjuk nincs itthon nyomtatóm), így majd kiszámlázhatom nekik? Mert adná magát, hogy ha fizetek valamiért, akkor kapjak is érte valamit.

Nincs erre valami törvény, hogy ezt nem tehetnék meg? Nincs, mert már megbüntették volna őket; de akkor meg miért nincs?



jan. 18. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez szabadáras kényelmi szolgáltatás. Nem kizárólag náluk veheted meg.

Ha a rendezvényre a jegy ára 5 Ft, és ők úgy árazzák be, hogy 1 897 591 990 Ft-ot kérnek kezelési költségként, az is törvényes.

Azért nincs rá törvény, mert tilos a gazdasági folyamatokba hatalmi szóval belenyúlni. Az EU tagországokban mindenhol így van.

jan. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Elég sok olyan esemény van, amire kizárólag csak ők árulnak jegyet. A jegy.hu is csinál ilyet, csak ők kényelmi díjnak hívják (ahogy a CinemaCity), és sokkal alacsonyabb összeg. Könnyebben lenyelném a dolgot, ha csak a 700 Ft-os kezelési költség lenne, de így, hogy eladják a konkrétan megnevezett semmit a 700 Ft-on felül +1190 Ft-ért, ami még több költségembe fog utána kerülni, nagyobb arcon csapás, mint ha be lenne építve a jegyárba vagy a kezelési költségbe.

Én ezt törvényi oldalról a valamit-valamiért elv részénél fognám meg. Az nem számít szolgáltatásnak, hogy 1190 Ft-ot elkérnek tőlem azért, hogy e-mailben megkapjam a jegyet, amivel egyrészt még nekem lesz dolgom, másrészt az internethasználatért is fizetek, áramköltséget is fizetek, és nyilván a nyomtatás sincs ingyen. Duplán fizetem meg a baromságukat. Akkor számolja fel kezelési költségnek, az is sok lenne, de ilyen kamu szolgáltatást behozni kicsit szánalmasnak tartom.

Ennyi erővel elmegyek egy boltba, és akkor mondhatnák, hogy +300 Ft, mert az önkiszolgálót használtam.

Abba meg ne menjünk bele, hogy "tilos a gazdasági folyamatokba hatalmi szóval belenyúlni", mert akkor már politikába csapnánk át :D (ugyebár megfigyelhető volt az elmúlt években, hogy a hatalom mennyire nem szólhat bele a gazdasági folyamatokba, amikoris a kereskedők farkával csapkodták a csalánt, míg a környező tagországok többsége a gazdasági folyamatokból bekövetkező áremelkedéseket -természetes módon- magára vállalta).

jan. 18. 13:22
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
én el is döntöttem hogy náluk nem veszek többet.
jan. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!