Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Milyen projekttel erdemes...

Milyen projekttel erdemes kezdeni horgolasban?

Figyelt kérdés

elkezdtem tanulni horgolni, de nem tudom, mivel jobb kezdeni, mi az egyszerubb, meg nem baj, ha meg amator munka


taskakat, plussoket, felsoket meg akarmit szivesen csinalnek es tervezek csinalni, de melyik lenne az, amelyikkel erdemes kezdeni?


amelyik jo gyakorlasra, de fel is tudom hasznalni akar dekoraciokent is?



#crochet #horgolas
márc. 18. 14:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Gömb. Gyakorlod a szaporítást, fogyasztást.

Vagy egy egyszerű sapka, esetleg fejpánt is jó kezdésnek. Vannak szuper videók youtubeon.

márc. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Plüssel én nem kezdenék, hacsak nem nagyon egyszerű formákból áll. Ha ruhafélét szeretnél készíteni, akkor sállal például jó kezdeni, mert egy egyszerű téglalap, nem kell szaporítani és fogyasztani. De táskával és felsővel is próbálkozz nyugodtan, csak keress kezdőknek való mintákat. Vannak olyanok itt is, ahol csak téglalapokat kell készíteni, és megfelelően összevarrni. Az egyszerűbb nagyikockás ruhák is jók kezdőknek, hiszen itt is csak kockákat kell készíteni, aztán csak össze kell varrni egy minta szerint. Kezdőként érdemes kerülni az olyan mintákat, ahol sokat kell szaporítani és fogyasztani. Nem is csak az a baj ezekkel, hogy nehéz pontosan követni a mintát, hanem sok esetben módosítani is kell menet közben attól függően, hogy te mennyire horgolsz feszesen, vagy épp milyen fonalat használsz. Persze a szaporítást és a fogyasztást is meg kell tanulni előbb-utóbb, de ezt érdemes egyszerűbb mintákkal gyakorolni. Pl. a fent említett gömb minta jó gyakorlásnak, vagy mondjuk egy háromszög alakú kendő.

Még annyit tanácsolnék, hogy kezdésnek inkább valamilyen világos, közepes vastágságú (3-5 tűméret), sima felületű fonalat keress, a bolyhos fonalakat kerüld. Könnyebb velük dolgozni, jobban észreveszed, hogy hol hibáztál, és könnyebb visszabontani is.

márc. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!