Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Vannak olyan ikrekről szóló...

Vannak olyan ikrekről szóló történetek, filmek, könyvek, amiknek az alapja NEM a Két Lotti vagy a Koldus és királyfi? Mik azok?

Figyelt kérdés
2010. nov. 17. 11:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg könyv és film van, ami ikrekröl szól, a két Lotti csak egy a sok közül. A koldus és királyfi meg NEM ikrekröl szól, csak két hasonló gyerekröl.
2010. nov. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem ezt kérdeztem. Oké, de nagyon sok mai könyvnek és filmek ez a két könyv az alapja.

Példát is, ha kérhetem!

2010. nov. 17. 11:58
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

hát pl. ott van a Schwarzi féle klasszikus:

[link]


[link]


[link]

2010. nov. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly karácsony tájékán láttam egy filmet, de már nem emlékszem a címére. Volt egy kisfiú akit örökbe fogadott egy pasi, és a fiú találkozott az árvaházban lévő ikertesójával,aki az utcán bolyongott. Az árvaházi fiút valamiért üldözték (asszem az árvaház igazgatója, mert valamit megtudott a fiú) Aztán ha jól emlékszem, véletlenül az apuka az árvaházi kisfiút viszi haza, aztán nem hiszi el neki, hogy ő nem az a kisfiú. Mert szeretett füllenteni a sajátja.
2010. nov. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez pont olyan, mint a Koldus és királyfi átdolgozásban.
2010. nov. 17. 13:15
 6/14 anonim ***** válasza:
asszem arra jött rá az árvaházi gyerkőc, hogy az igazgató eladja a gyerekeket külföldre, és ezért akar megszabadulni a fiútól. Mikor megtörténik a csere, azt a kisfiút akarja kicsempészni az országból, akit örökbefogadott a pasi. Az árva gyerkőc pedig úgy bizonyítja be a pasinak aki véletlenül elcserélte őket,hogy ő az ikertesója a másiknak, hogy az árvaházban az igazgató irodájában talált egy levelet, amiben szerepel, hogy ők ikrek, és valami láncot, amit az anyjuk hagyott nekik. A két gyerek pedig direkt nem szólt a pasinak eleinte a cseréről ,mert viccesnek tartották a dolgot, aztán jött a bonyodalom. Kb. ennyi.
2010. nov. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2010. nov. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha az alatt, hogy az alapja a történeknek "NEM a Két Lotti vagy a Koldus és királyfi" azt érted, hogy a történetekben a két ikret összetéveszik illetve elcserélik magukat, akkor valószinüleg nem fogsz olyan történetet találni, ahol ez nem fordul elö. (Az ikres sztoriknak ugyanis ez adja a érdekességét.) De szerintem ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy az újabb történetek erre a két regényre alapulnának.
2010. nov. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Az ikres sztoriknak ugyanis ez adja a érdekességét."

Nem igaz. Például a Fairy Oak-ban is ikrek vannak, és senki nem téveszti össze őket, vagy Margaret Weis Lélekkovács című könyve főszereplői is ikrek, és ott sem az összetévesztés a történet alapja. Nos, tehát még mindig várok NEM ÖSSZETÉVESZTŐS ikres történeteket!

2010. nov. 18. 07:57
 10/14 slora ***** válasza:
Nekem is csak a fairy oak jutott eszembe.13:14 azt a filmet én is láttam...
2010. dec. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!