Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mazsorettesek (lehetőleg...

Mazsorettesek (lehetőleg olyanok, akik nem most kezdték)! Nektek mennyi idő kellett mire normálisan meg tudtátok tökéletesen csinálni a derekast?

Figyelt kérdés
Mert el tudom kapni a kezemmel a botot,de egyszerűen csak odakapom a kezemet és nem végighúzom a hasamon ahogy kellene és lehet hogy szerintetek ez nem számít sokat pedig igen,mert csak úgy szép!
2010. dec. 17. 15:28
1 2
 1/14 anonim válasza:

Szia!

Több, mint 10 éve tanítok mazsorettet, lehet, hogy tudnék segíteni, de nemigazán értem, melyik figurára gondolsz. Le tudnád írni pontosan, hogy mi az a "derekas"?

2010. dec. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Az az,amikor a botot az egyik oldalra hajítjuk, a varrásnál elengedjük,és így a kezünket végig kell húzni a hasunkon,és a másik oldalon a botot gyorsan elkapni!

úgy tűnik,csak m adunk ilyen neveket a mozdulatoknak.:D

De ha nem magyaráztam elég érthetően,itt egy mazsorettes videó: http://www.youtube.com/watch?v=d4UMziUg1Ko&feature=related

Ebben az 1. perc 40. mp-jébén csinálnak egy derekast.

2010. dec. 30. 17:01
 3/14 anonim válasza:

Na, megnéztem. Szóval ezt derékon átvételnek vagy derékon gördítésnek hívjuk. Annak is az egyszerűbb verziója, mikor a botot jobb kézzel a bal oldalon indítjuk és a jobb oldalon ugyanazzal a kézzel kapjuk el. A lényeg, hogy mikor elindítod a bal oldalon a gördítést, próbáld meg minél inkább a hátad mögé vinni. Azt írtad, hogy a varrásnál engeditek el; a lényege pont az, hogy még hátrébb próbáld meg csúsztatni a botot (a másik apró trükkje az, hogy nem pontosan vízszinetesen kell tartani a botot a gördítés kezdetén, hanem egy picit felfelé kell, hogy álljon a kezedtől távoleső vége). Így könnyedén átgördül a másik oldalra.

Ahhoz, hogy legyen időd a kezedet is vezetni, mindezt lassan kell csinálni, nem pedig gyorsan. Eleinte sokszor leesik majd a lassúság miatt, de miután eltalálod a megfelelő pontokat, nagyon profin fog kinézni.

Jó gyakorlást!!!

(Egyébként a felvételen látható lányok sem vezetik szépen a kezüket! Ettől függetlenül ügyesek.)

Azt meg lehet tudni, hogy hol mazsizol???

2010. dec. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát mivel télen nem mehetek le nagykabátban mazsorettezni mert úgy még pörgetni se lehet,itthon.Ja és azóta már sikerült megcsinálni és így tényleg jobban néz ki.
2010. dec. 31. 13:05
 5/14 A kérdező kommentje:

Ja egy mellékkérdés(közvélemény kutatást végzek): Szerinted van esélye a duozásra,ha idén kezdtem a mazsorettet,de elsajátítottam azokat a trükköket is,amiket még nem is tanított meg az edző(profibb lányoktól tanultam)?

Nagyon bizonytalan vagyok.

2010. dec. 31. 13:21
 6/14 anonim válasza:

Szerintem mindenképpen próbáld meg a duót. Megnéztem egy jó pár siófoki mazsorett versenyes felvételt, az alapján tuti, hogy van esélyed, mert annyira nem erős a mezőny. Sok technikai hibát vettem észre a koreográfiákban, sok ejtést, lábtévesztést, zene mellett táncolást és arról nem is beszéltem, hogy olyan tánclépések vannak egy koreográfián belül, amelyek teljesen más ritmusú zenét kívánnak meg.

Nem olyan nehéz behoznod a lemaradást. Ráadásul ha már olyan trükköket is tudsz, mint a derékon gördítés, akkor a technikai pontszámaid is lehetnek magasak.

Sok sikert!!!

Nem árultad el, hogy hol mazsizol!!!

2010. dec. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Jaa hogy úgy érted.

Várpalotán.

Amúgy amelyik videót mutattam meg azok melletti videókban a lányokat mind ismerem mert egy csoportba járok velük,vagy a nagyobbaknál.

2010. dec. 31. 14:07
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát remélem,hogy az edzőmnek is ez a véleménye a duozásról..
2010. dec. 31. 14:09
 9/14 anonim válasza:

Nemcsak várpalotai lányok voltak a felvételeken, amiket néztem. Már pontosan nem emlékszek rá, hogy kiknél láttam ezeket a hibákat, de nem csak egy felvételen volt ilyen. Viszont a helyezések magukért beszélnek.

Egyébként Orsi vagy Eszter az edződ? Bár gondolom, a végeredmény szempontjából ez mindegy, hiszen mindketten értik a dolgukat! :D

2010. dec. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Eszter.De honnan ismered őket?:O
2010. dec. 31. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!