Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A Facbook Szerintetek milyen...

Csylla92 kérdése:

A Facbook Szerintetek milyen a facebook? Mi az? Én ezt már nem ismerem. Az szokott néha dühíteni hogy az emberek már csak itt tudnak egymással jól beszélgetni és nem úgymint régen. Pl az utcán vagy találkozni valahol.

Figyelt kérdés
Nekem is van facebookom nem nagyon használom már és azt veszem észre hogy ez csak egy verseny hogy kinek hány ismerőse legyen, sajnálatos mondón én is csak itt tudok már a barátaimmal beszélgetni. Nektek mi a véleményetek róla?
2011. márc. 24. 23:22
 1/3 anonim válasza:

Én is így vagyok vele.Emlékszek mikor 2009 nyarán azért regisztráltam mert haverom mondta hogy van valami maffiás játék rajta a Mafia Wars akkor kb jó ha 5 ismerősöm volt fent,meg szinte senki se tudta hogy mi ez az oldal csak kevesen.Aztán most meg már az is fent van aki nem akar kis túlzással.És így számomra el is veszítette a varázsát az egész oldal.Én amúgy is olyan vagyok hogy szeretek különcködni,egyedi lenni.Annyi előnye van még most számomra hogy sok haver elment Fősulira vagy elköltöztek és nem mindig tudnak msn-ezni és mivel telón is elérhető könnyebben eltudjuk érni egymást.Szerencsére haverjaim is "maradiak" e szempontból hogy többre értékelik azt ha személyesen találkozunk és beszélgetünk egy jó sör mellet vagy csak úgy megbeszélünk egy időpontot aztán sétálgatni a városban.Én is minden nap használom a face-t de ritkán posztolok vagy csinálok valamit rajta.Megnézem leveleket ha jött,ismerősöket visszaigazolom és ők tényleg ismerősök akiket ismerek vagy beszéltem vele minimum 5 mondatnál többet.Plusz felköszöntöm azokat akiknek névnapjuk van vagy szülinapjuk de ott se mindegyiket.Szóval ha konkretizálom olyan nagy bajom nincs facebook-al mert kommunikáció terén megvannak a maga előnyei,de pont ez miatt elvesznek az emberi értékek.Mert már szerintem elég sokan akik nem ismernek eléggé a face-n keresztül ítélnek meg jó vagy rossz irányba,hogy mit csinálsz,mit posztolsz meg stb.És ez szerintem elég gáz.Persze kivételek mindig vannak szóval ezt nem az összes emberre értem.És elveszik az emberi kommunikáció és ezt sajnálom nagyon. Hiszen szemtől szembe már csak a külső megnyilvánulásokból le tudod szűrni hogy álszenteskedik,vagy tényleg ér valamit az illető.Arról nem is beszélve hogy ezerszer jobban meg lehet ismerni az embert.Ez az én véleményem a facebook-ról.Bocsi hogy hosszúrra sikeredett de ennél rövidebben nem tudtam meg fogalmazni.


Roli 20/F

2011. márc. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk pont a 2010-es év második felében erősödött fel, és a végére ugrott nagyot a regisztrálók száma. Lehetne arra fogni hogy az esős őszben vagy fagyos télben nincs senkinek kedve feleslegesen kint lógni, így könnyebb a neten tartani a kapcsolatot, de szerintem a továbbiakban is ez lesz a trend.

Régen a tévé szocializálta a gyereket, hiszen az volt a menő amit mindenki nézett. Most az interneté ez a szerep, sok embernek nincs jobb dolga mint 5-10 órákat a facebookon lógni, mások meg inkább bekapcsolódnak mert vagy kirekesztve éreznék magukat ha kilógnak a sorból, vagy tényleg lassan itt van kiélve minden közösségi tevékenység.

Lehetne mondani hogy ez csak múló dolog, de most masszívan rá vannak állva az emberek, és már nem csak az számít hogy az otthoni szabadidődet ez töltse ki, most már iskola alatt, egy külső helyszínen vagy akár otthon a vécéről is képben kell maradni és életjelet adni magunkról.


Amúgy a facebook-használatban az a legidegesítőbb, hogy twitterként használják. Mindenki csak két mondatot benyög óránként hogy mit csinál, hogy és hogy érzi magát, miközben pont erre lett kitalálva a Twitter. És ráadásul a két szolgáltatást össze is lehet kapcsolni, de gondolom az ingyen facebook mindent visz.


Személy szerint én kétszer lépek fel egy nap, reggel megnézem hogy mi volt este óta, meg este hogy mi volt reggel óta. Aki meg óránként egy üzenetnél többet oszt meg azt kapásból tiltom, mert ilyen aktivitás mellett ritka hogy valaki értelmes dolgokat közöljön.

2011. márc. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amúgy nem lenne ellenemre, de falra mászom tőle, mert kaotikus. Eleve megcseréli a vezeték- meg a keresztnevet. Olyan tré az egész.
2011. márc. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!