Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogy tanulhatnék meg táncolni?

Hogy tanulhatnék meg táncolni?

Figyelt kérdés

Olyan rossz,hogy nem tudok táncolni.

Komolyan jó lenne ha menne.

De ha valamihez születetten béna vagyok akkor az a tánc.

Próbáltam és nagyon dúrván nem megy.Semmi érzékem hozzá. Nem is érzem jól magam közben.

Nagyon kellemetlen és kínos az egész nekem. Ráadásul izzadok is.Amt a lányok ugye nagyon nehezen tolerálnak.

Annyira jó lenne ha tudnék,de előbb nő harmadik lábam.

Nincs az a tánctanármester aki meg tudna tanítani.

De akkor,hogy tegyem túl magam azon,hogy sosem fog összejönni?


2009. febr. 24. 21:18
 1/5 yuda ***** válasza:
100%

két dolog:

-kiváló deo-stiftek vannak manapság,keress egy jó illatot és használd-tusfürdőben is vannak speciális izzadásgátlósak..és még sok hasonló praktika van,ami segíthet--egyébként izzadni mindenki izzad ,csak lehet csökkenteni a szagot.


-tánctanuláshoz alapvetően két dolog kell,ritmusérzék: ez fejleszthető és a legfontosabb: hozzáállás

Ha így maradsz,ahogy írod,hogy "Nincs az a tánctanármester aki meg tudna tanítani." akkor nem is fog menni soha-először ezen változtass,mert nincs reménytelen eset,de neked kell ezen változtatnod és menni fog.Valamilyen szinten sikerül-lehet nem leszel versenytáncos,de gondolom az nem is akarsz.

2009. febr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én se tudok táncolni. Max annyi, hogy diszkóban kicsit megriszálom magam, meg ha már sokan táncolnak, akkor bennem sincs annyi gátlás, mert cask nem engem figyel mindenki. De amúgy én tervezem, hogy elmegyek tánctanárhoz és megtanulok táncolni. Csak hát az drága. De talán majd nyáron, vagy ha nem most, akkor következő nyáron, akkor kicsit jobban fogok állni. Mindenképp meg akarok tanulni jól táncolni, szerintem te is inkább így állj hozzá, és akkor menni fog. Keress rá a neten, hogy abban a városban, ahol laksz, hol, mennyiért van táncoktatás.
2009. febr. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

:)) Ugyanaz a helyzet! Nem tudok táncolni és mostmár utálok is. Teljesen esetlennek érzem magam közben, nem tudom, hová nézzek, mit tegyek a kezeimmel, stb. Pedig a ritmusérzékem még rendben volna, hiszen zeneiskolát végeztem, zongorázom és kórusokban is énekeltem. Egyszer egy lagzin jó sok bor után vettem a bátorságot, és kiálltam a körbe riszálni a többiekkel. Épp kezdtem volna ellazulni, amikor a kedvesem közölte, hogy lépjek kisebbeket. Istenem!:)) Épp kezdtem bebeszélni magamnak, hogy más nem lát olyan bénának, mint amilyennek érzem magam! Soha többet fel nem keltem a székemről lagzikon. Pedig a kedvesem szeret táncolni:)


Most úgy áll a helyzet, hogy készülünk a lagzinkra, és én már eleve parázok emiatt. Szerencsémre a jóbarátom felesége éppen tánctanfolyamot indított, így mi is jelentkeztünk, és kiderült, hogy a kedvesem még nálam is sokkal ügyetlenebb, és ő csak azt hitte, hogy jó táncos, valójában a közelében sincs annak, ahogyan helyesen járni kell (pl. a keringőt). Így most ismét visszatért belém a remény.:) Persze, nagy álmokat nem fűzök hozzá, csak a lagzink éjszakáját éljem túl valahogy.:)


Szerintem próbálj ki két hónapig egy tánctanfolyamot. Adj időt magadnak, hogy szokja a tested a mozdulatokat. Egyszerű és praktikus dolgokat mutatnak, és mivel teljesen nulláról indulsz, hamar sikerélményed lesz.:)

2009. febr. 25. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek

21:42

A dezodorokkal az a baj,hogy nem az izzadást gátolják hanem a szagát. Már attól is izzsadok,hogy feszengek ill.,hogy arra gondolok milyen lesz amikor eszreveszik,hogy átüti a ruhámat.

Nagyon szeretnék a hozzáállásomon is változtatni. Csak ez talán még nehezebb is. Nem tudom,hogy kell és a kitartással van némi gondom.


02:13


A gyors sikerélmény számmra életbevágó,mert ha nincs rögtön feladom.

Az a baj a tánctanfolyamokkal,hogy heti 1-2 alkalommal nem tanulok meg semmit. Nekem sajnos többre vanszükségem.

Az nekem kevés,hogy megtanulok néhány lépést. Az nem egyenlő a táncolással.

Ami a legrosszab,hogy még csak jólérezni sem tudommagam közben.

Van aki nem tud táncolni,de nem is csinál gondot belőle és élvezi amit művel a parketten.

Én meg mág olyan szágynelős vagyok,annyira kínosnak érem az egészet,hogy egyedül egy sötét szobában sem merem elreszteni magam. Saját magam elött kellemetlen.

Abban,hogy ezt levetkőzzem tud segíteni egy tánctanár?

2009. febr. 25. 19:38
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Táncórákra szerintem kétféle ember jár: aki hobbiból müveli, ill. aki nem tud táncolni. A hobbisok nyilván jobbak, és még jobbá akarnak válni. Akik nem tudnak, szerintem igen nagy százalékban ugyanilyen problémával küzdenek, mint Te (köztük én is). A tánctanár ezzel tisztában van, és munkájának része, hogy ezeket a gátlásokat feloldja. Egy lényeges dolog van: adj idöt magadnak! Az elsö pár hónapban semmilyen elvárásokat ne támassz magad iránt. Motorikusan tedd, amit mond a tanár. Mintha tornaorán volnál. Néhány hónap után pedig gondold végig, honnan indultál, és hová jutottál. Akkor meglesz a "wow feelinged", vagyis ráébredsz, hogy kezdesz ráérezni arra, amiröl addig úgy gondoltad, hogy képtelen vagy rá. Most nem akarok mélyen belemenni, hogy az agyadnak meg kell tanulnia egy új módon használni a testedet, amihez új idegpályákat kell kiépítenie a kapott friss ingerek hatására, ehhez pedig idöre van szüksége. A fontos, hogy megtanulhatatlan dolog nemigazán van, az egész csak gyakorlás, ráfordított idö és ambíció kérdése. Mindennek azzal kell kezdödnie, hogy elmész egy tánctanárhoz, és megkérded töle, mit szól a problémádhoz.
2009. febr. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!