Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért vált politikai harccá...

Miért vált politikai harccá az Eurovíziós Dalfesztivál?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja hogy egy dalverseny mögé bújtatott politikai harc az egész, ahol az emberek nem a zenére szavaznak igazából hanem az adott országgal fennálló kapcsolatuk, viszonyuk alapján.


De ez miért alakult ki? Miért nem lehet a zenét nézni?


(Én mindíg azt nézem és nem érdekel melyik ország adja elő, ha tetszik akkor úgyis többször meghallgatom.)


2011. júl. 7. 17:06
 1/8 anonim válasza:
Egész egyszerű ! Így "nyalnak be" a szomszéd országnak, hogy fönt tartsák a jó szomszédi viszonyt. Engem felháborított, hogy Azerbajdzsán nyert, mert egyrészt nem európához tartozik, másrészt minden szomszédja meg arra fele fekvő ország csak neki adta a full pontokat ! Ez mögött politika van és ezt kell szeretnünk !
2011. júl. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt mondjuk nem értem én se miért Azerbajdzsán nyerte meg amikor sokak szerint is semmi extra nem volt abba a dalba, és sokan nem is szeretik. Itt az olaj van a háttérbe vagy más?:S
2011. júl. 7. 18:04
 3/8 A kérdező kommentje:
Amúgy amit mondassz abban lehet valami, mert Magyarországnak sosem ad senki maximális pontot néhány kivétellel (pl finnek)
2011. júl. 7. 18:08
 4/8 anonim ***** válasza:
El vagytok tévedve. Szó nincs itt politikáról, sem jószomszédi viszony miatt leadott voksokról. Aki az ellenkezőját állítja, az nagyon nincs képben.
2011. júl. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Előző, szó nincs politikáról?

A szláv országok egymásnak adogatják a 12 pontokat, Románia és Moldova mindíg szinte 12 pontot ad egymásnak, Görögország és Ciprus szinte mindíg 12 pontot ad egymásnak.

2011. júl. 8. 08:21
 6/8 anonim ***** válasza:

A szláv országok azért adogatják egymásnak, mert hasonló a zenei ízlésük, eléggé sajátos. Ugyanez elmondható több régióról is. A román-moldáv és a görög-ciprusi szavazatok esetében nyilvánvaló, hogy miért szavaznak egymásra szívesen. Ez nem politika, hanem emberi viselkedés.

Ránk sem azért nem szavaznak, mert csúnya, nomád lovasnép vagyunk, hanem mert szar a produkció. Rúzsa Magdi azért kapott kicsit többet, mert van valami fogalma a zenéről. A népeknek úgy általában nem sok, ugyanazok szavaznak, akik a való világnál, a betelefonálos műsorokban és egyéb szarságokban.

2011. júl. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mert sokan nezik.
2011. júl. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert az egész EU felszínes és egy erőltetett utópia, hazugság. Ilyen mentalitású tagországoktól hogy is lehetne elvárni, hogy korrektül szavazzanak egy ilyen versenyben? Megjegyzem a színvonal is elég gyatra, nem vagyok biztos benne hogy idén megnézem függetlenül attól, hogy Wolf Katit lepontozták.
2012. jan. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!