Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Egy hete borba ázott a telefon...

Egy hete borba ázott a telefonom, ami a táskámba volt, abba meg szintén összetört egy üveg bor, a többi lent (? ) : )

Figyelt kérdés
És a képernyőn még mindig látszik, hogy foltos, pedig már egy hete történt, meg 1-2 gomb nem reagál semmire sem. Gondolom ragad belülről elég keményen. Ha kikapcsolnám majd X idő után beáztatnám vízbe.. kiszárítanám és úgy kapcsolnám be, attól lenne baja ???
2011. aug. 14. 09:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nemigen fog működni többé. Nekem "csak" sima vizet kapott,mégis kifehéredett az alaplap. A bor meg savas, nem sok remény, de csodák lehetnek.

Szétszedés nélkül be ne áztasd a nyomógombsort. Az elektronikát ne érje víz.

2011. aug. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
...és még: az akkut azonnal ki kell venni ilyenen vizes balesetben!
2011. aug. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ja kiis vettem minden oké van kép, hang stb... csak ugye foltos még a kijelző, meg 1-2 gomb ragad és ennyi.. szoval akk ne fürdessem meg még1x vízbe ???
2011. aug. 14. 09:47
 4/11 A kérdező kommentje:
és persze úgy fürdetném meg h akksi nélkül !!! az úgy jó lenne ??
2011. aug. 14. 09:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Az üveg bort meg sajna buktad :( újat kell venni. Rohadt telefon!
2011. aug. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
:D
2011. aug. 14. 09:51
 7/11 anonim ***** válasza:

Valamiért visszajön a priv. mail, nem jó a cím.

A kijelzőt és nyomógombsort lemoshatod, az alaplapot nem.

2011. aug. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
rendben köszi, szoval úgy se hogyha beáztatnám az egészet majd kiszárítanám.[persze akksi nélkül] hát kár de azért köszi!: )
2011. aug. 14. 16:30
 9/11 anonim ***** válasza:

becopizom a levelem:


Sajnos az elektronikát ha beáztatod, sosem fog kiszáradni. Nekem legalábbis nem sikerült. A Nokia olyan szigetelő lakkal-anyaggal fújta le a panelt amely a víz hatására leoldódott. Ennek hiányában egyes alkatrészeken azonnal megindult a korrozió. Lehet simán a levegővel érintkezéstől...Fehér só- salétromszerű anyag látszott egyes helyeken, pl. csatlakozóknál és a chipek lábai között. Ecsettel ez eltávolítható de vannak zárt cuccok a panelom ahonnan nem sikerül. Lehet próbálkozni, de egy kapcsolóba a víz bemegy ugyan de ki.....és sajna egy kicsit vezeti az áramot, ez a baj.

Nem értettem pontosan mit akarsz beáztatni? A gombsort, azt lehet. Azzal nincs is baj, csak a panellel-alaplappal. Ha mégis megpróbálod, a szárítást meleg helyen, árnyékban, esetleg levegőmozgás sokat segít. Legalább 2-3 nap kellene hozzá.

Egy ötlet: ha teló szervizeseket megkérded, javítanák-e? Ha igen, akkor Neked is van esélyed egy kevés. Ha nem, akkor nyugodtan megpróbálhatod, nem veszítesz már semmit. Persze hülyeséget ne csinálj, azért írtam le a fentieket.

A lányom ejtette be az 1hónapos telót a klotyóba, akkor tapasztaltam a lakkot, stb pedig rögtön szét lett szedve. Szervizesek persze rögtön kiszúrták, hiába tisztítottam egy fél napot. Oda a garancia...meg 60ezer...

2011. aug. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ajajj, hát az nem jó.: S - de amúgy köszi a választ. és amúgy arra gondoltam h kivenném a gombsort meg az akksit, és úgy áztatnám be az egészet, mer a bor gondolom belül ragad mint az állat, és akk megint kiszárítanám, mer ugye 1-2 gomb nem reagál semmire se.. de amúgy köszönöm a választ! :D
2011. aug. 14. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!