Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mennyire "hű" Az Aranyember...

Mennyire "hű" Az Aranyember című film a könyvhöz?

Figyelt kérdés
2011. aug. 27. 12:41
 1/6 .schwulbini. válasza:
nagyon szar ! sz szerint, 62-es film, mit vársz, csomó részt kihagytak már az elején, nem ajánlom hogy megnézd, nekem elég volt az első 10 perc belőle.
2011. aug. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem olvastam a könyvet , nekem elég volt a film az órára meg az érettségihez .
2011. aug. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
74%
A könyv sokkal jobb. Érdemes elolvasni. Egy magyartanár :-)
2011. aug. 30. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Nagyfater ***** válasza:
74%

Mint szinte minden olyan film, ami regény alapján készült, ez is egyfajta "kivonat", ami a történet lényegét visszaadja ugyan (ahogy fentebb írták, érettségihez elég infót ad), de a regény hangulatát, irodalmi értékét nem.


Azt azért tudni kell /kedves magyartanár :-)/, hogy Jókai, akit a felesége állandóan pénzkeresetre sarkallt, meglehetősen bő lére eresztette regényeit, mert a nagyobb terjedelem nagyobb tiszteletdíjjal járt. Emiatt még az érdekes történet és a briliáns stílus ellenére is néha fárasztóak a könyvei...

2011. aug. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Yingtáó válasza:
57%

Igazábóól engem 3 kötelező története ragadott meg, Kincskereső kisködmön, Pál utcai fiúk, és az Aranyember. Érdemes elolvasni mert a mű könyvebn olvasva sokkal mozgalmasabb és érdekfeszítőbb, mint a könyv. Én elkezdtem olvasni és nem bírtam letenni.

Persze minden könyvnek unalmas az eleje, az első pár fejezet, mivel ott történik a szereplők és helyszínek bemutatása. Azon legyél túl és utána le se tudod tenni.

2011. aug. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
A könyv mindig jobb és részletesebb; és: könyvet nem az érettségi kedvéért olvasunk, hanem az érettség kedvéért.
2011. szept. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!