Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogy tudnám így megcsinálni...

Hogy tudnám így megcsinálni az 5.1-et a szobámban?

Figyelt kérdés

Adott egy Tevion márkájú házimozi rendszer, egy TV, egy DVD, egy laptop, és egy xBox. A legnagyobb probléma, hogy a TV-n semmilyen bemenet nincs, csak egy scart (százlábú).

Szintén a házimozin nagyon kevés kimenet van: egy AUX-nak és egy CD-nek, plusz egy Coaxial és egy Optical kimenet.

Egy hete sikerült 5.1-re rádugnom egyszerre a TV-t és a DVD-t egy különleges kábellel. Kb. úgy néz ki, mint egy normál scart kábel, csak az egyik végéből kilóg egy kétvégű RCA audió kábel, tehát:

SCART-------------------SCART

|

|

RCA(piros, fehér)------|------RCA(piros, fehér)


Az egyik SCART-ot a DVD-be, a másik SCART-ot, amelyből kilógnak az RCA-k, a TV-be. Az RCA-kat értelemszerűen rácsatlakoztattam az 5.1-re, és működött. Sajnos az xBoxot csak úgy tudom használni, hogy cserélgetem az xBox százlábúját és a fent említett százlábút.


Ma vettem egy RCA-Jack átalakítót, és egy Coax-RCA átalakítót. Az utóbb említettet bedugtam a házimoziba, az előbbit pedig az utóbbiba, tehát:


COAX->RCA-------RCA->Jack


A Jack csatlakozót bedugtam a laptopba, de nem működött. Kénytelen voltam kihúzni az AUX kábeleket, és a helyére bedugni az RCA->Jack átalakítót. Így AUX-ként működött a laptop hangrendszere a házimozin, de a COAX->RCA átalakítót használni nem tudom :(


Adnátok valami ötletet, hogy egyszerre legyen rákötve a házimozira a DVD, a TV, és a laptop?


2011. okt. 7. 15:47
 1/1 A kérdező kommentje:
Pluszban még azt szeretném kérdezni hogy mi az az OPTICAL kábel?
2011. okt. 7. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!