Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mit jelent a 4D mozi?

Mit jelent a 4D mozi?

Figyelt kérdés
Várható 5D, esetleg 6D, 7D is?

2011. nov. 2. 13:22
1 2
 1/12 Bazsii05 válasza:
nem nem várható :D Amúgy én előszőr a 4D-s mozit németországban próbáltam ki,hát valami eszméletlen. A 4d-s mozikban kb 25,30perces filmeket vetítenek. Megy a film és mozogsz te is a filmmel együtt. Ha zuhan az emberke a képernyőn te is zuhansz, ha esik az eső csöpög fenről a víz,ha fúj a szél a hajadat viszi a szél,ha meleg van azt is érzed. A lényeg hogy amin ülsz az is mozog alatt. Én nagyon élveztem ez egy nagyon nagy élmény. Csak ajánlani tudom.
2011. nov. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 MarySue ***** válasza:
0%
Azt hiszem, a 4D azt jelenti, hogy a 3D hatás mellé kapsz egy aromakártyát is, amin szagminták vannak. A képernyő sarkában megjelenik egy szám, és a kártyán az adott szám melletti mezőt meg kell kapargatni, így érezheted az a szagot, amit a fimben is mutatnak (pl. gumicukor, záptojás szag, stb...)
2011. nov. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 MarySue ***** válasza:
53%
Legalábbis az új Kémkölykök 4D film révén én ezeket hallottam, de javítsatok ki, ha tévedek :D
2011. nov. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Bazsii05 válasza:
57%
tévedsz!
2011. nov. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :)
2011. nov. 2. 13:50
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Bazsii05 vagy ki:


Dehogy téved.

Szerinted Magyarországon egy B kategóriás filmnél majd pont rázkódni fog a szék meg ilyenek?

Kap egy szagosított (illatosított) kártyát és majd azt szaglászhatja.


A 4D azt jelenti, hogy a 3D-s kép mellé valamilyen fizikai hatás is párosul, ami komolyabb helyeken azt jelenti, amit az első mondott, de az nagyon költséges, így kevés helyen van.

De ha kapsz egy aromakártyát már az is 4D

2011. nov. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Bazsii05 válasza:
az első is én voltam,tehát az eredeti 4d-s mozi az amit írtam.
2011. nov. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

Nincs olyan, hogy eredeti meg nem eredeti 4D-s mozi.

Minden film, ahol valamilyen fizikai hatás van már 4D-s, nem csak akkor, hogyha rezeg alattad a szék.

Az is 4D-s, az aromakártyás is 4D-s, és ha be van programozva, hogy a film 35. percénél egy análintrúder kibújjon a székből az is 4D

2011. nov. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
hü de jó lesz nekünk...esetleg nem lehetne inkább normális forgatókönyvre gyúrni? Egy értelmes filmet nem tudok mondani az utóbbi időkből, csak ezek a robbanos csillogós agyatlan popcorn szarok menne már évek óta.
2013. márc. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
a 4D-s mozi az olyan hogy mozog a szék spriccel a víz mozog a szék vannak effektek és füstöt nyom a gép
2014. febr. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!