Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi az hogy 2D-s? Meg mi az...

Mi az hogy 2D-s? Meg mi az hogy páros ülések, ez mit takar?

Figyelt kérdés

Régen voltam moziban :D

Tudom, hülye kérdés, de akkor sem tudom mi az hogy 2D-s a film.


2011. nov. 13. 13:39
 1/5 bánomisén ***** válasza:

A 2D az, hogy két dimenziós, tehát nézed a vásznon a filmet, ahogy a tévében is néznéd és kész. A hagyományos mozizást jelenti.

A 3D-s (három dimenziós) filmekhez, amik mostanában divatosak, adnak spéci szemüveget, amivel teljesen térhatású lesz a film, mintha te is benne lennél.

2011. nov. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Oké, köszi.

Érdekes, hogy úgymond a sima film mellett nem szerepel semmi, de van amikor szerepel a film cím mellett az hogy 2D, 3D.

Tehát ha sima = 2D, lényegtelen feltüntetni, ezért nem is értettem mi a különség..

2011. nov. 13. 14:04
 3/5 bánomisén ***** válasza:
Gondolom, azért tüntetik fel a 2D-, nehogy esetleg félreértés legyen belőle. Nagyon terjed a 3D, így viszont, ha feltüntetik, melyik film hagyományos, melyik 3D-s, utólag nincs vita, mindenki tudja, mire számíthat.
2011. nov. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2D- 2 dimenzió


2D-s film - 2 -térbeli- dimenzión nézhető film, azaz a képnek van hosszúsága és magassága, de a 3. térbeli dimenziót nem érzékelteti.


3D-s film - úgy látod, mintha a filmkockáknak lenne magasságuk, szélességük, és hosszúságuk.


tipikus hiba, hogy a 4. dimenziót kihagyják, az idő dimenzióját. hiába van egy filmnek 3 térbeli dimenzión megjelenése, ha nincs idő, amikor megjelenik, akkor nem és semmit az egész.

e dimenzió mértékének értékét feltüntetik a filmek elején :))

2011. nov. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ér *
2011. nov. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!