Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a szüleimet...

Hogy vegyem rá a szüleimet arra, hogy lehessen vizipipám?

Figyelt kérdés
az a kifogások h "ne cigizzek" de ez nem cigi... hogy magyarázzam el nekik?
2009. jún. 1. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem írtad meg hány éves vagy, de én 16 vagyok és van vizipipám otthon.Ha a szüleid már eldöntötték már nincs mit tenni.Maximum annyit tehetsz,hogy mondod nekik hogy nézzék meg az interneten,hogy mennyi káros hatása van a ciginek és hasonlítsák össze a vizipipáéval,remélhetőleg belátják hogy sokkal kevesebb mérgező anyag van benna mint a cigiben.
2009. jún. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Úgy gondolom először nézz utána mi is ez, miből áll, milyen káros hatásai lehetnek. Mert szerintem ha tudnád akkor megértenéd miért nem akarják a szüleid. Mellesleg hány éves vagy, ezt nem írtad.
2009. jún. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Na tessék csak egy rövidet találtam magyarul, de ez is elég hogy a szülők ellene legyenek:


A vízipipázás veszélyei


A vízipipázás káros hatásairól még a szakembereknek sincs egybehangzó véleményük; egyesek szerint a víz szűrő hatása miatt elhanyagolható mennyiségű, mások szerint a dohány minősége és a szén használata miatt jóval több káros anyag jut a pipát használók szervezetébe, mint egy átlagos dohányosnak. Az tény, hogy a használt víz sokkal tisztább marad, mint a vízipipa csöve, így nem zárható ki, hogy a csőben lerakódó anyagok egy része használat során továbbjut a tüdőbe, ezek káros hatása azonban nem bizonyított.


A hideg füst, melyből kiszűrődik a rengeteg anyag, valószínűsíthetően nem tartalmaz rákkeltő anyagokat. Nikotint viszont tartalmaz, ezért óvatosan kell pipázni, nagyon fejbe tudja csapni az embert. Heveny szén-monoxid mérgezés tünetei is előfordulhatnak, ezek az izzadás, felgyorsult pulzus, szédülés, hányinger. Zárt térben szintén okozhat rosszullétet a felgyülemlett füst.


A szipka cseréjével elkerülhetőek a szájüreg betegségei és egyéb fertőzések is. Szintén fontos a vízipipa rendszeres tisztítása, illetve a fokozott odafigyelés az égő szén közelében.

2009. jún. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Bizonyítsd be nekik, hogy megbízhatnak benned annyira, hogy nem fognak durvább dolgok kerülni a pipába, csak ami belevaló.


Semelyik 40 feletti ember nem tud különbséget tenni.... ők arra asszociálnak, hogy aki vizipipázik, az drogos. Pedig ez nem így van. Keresgélj az ismerőseid közt, akiknek van, és hozd fel példának, hogy ők attól még jó emberek, hogy vizipipáznak.

2009. jún. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt az indokot hozzd fel, hogy sokkal jobb, mintha cigiznél! A vízipipában nem tömény füst van, hanem vízgőz, ami nem káros (annyira, mert azért füst is van benne). De a cigig totálisan káros! Szóval, fenyegesd meg őket!:D
2009. jún. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok

köszi a válaszokat

2009. jún. 1. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!