Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Valaki letudná nekem fordítani...

Valaki letudná nekem fordítani? A Vénusz légycsapójához jött!

Figyelt kérdés

Place compost tablet in 30 ml warm water to produce 60 c of potting compost. Fill pot with compost. Sprinkle seeds on surface of soil and gently firm down. Place pot in small saucer of water, cover loosely with clear plastic bag and place in warm (20 °c) bright position avoiding direct sunlight.



When first seedlings appear (4-6 weeks), remove bag and maintain water in saucer (do not water from the top). When young plants large enough to handle transplant to larger pots.


WARNING. A level of expertise is required as seeds of tropical and exotic plants can prove difficult to grow.



2012. márc. 8. 16:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Most jól értem, hogy te magról szaporítanád? Az bátor. :) Vagy csak úgy adták a növényhez a tabletta mellé? Akkor nagyon kedves, hol vetted a növényt?


A tablettát helyezd 30 ml meleg (langyos) vízbe, hogy 60 c [ezt nem tudom, milyen mértékegység... talán a sűrűségére utal] táptalajt nyerj. Ezzel tölts meg egy cserepet. A talajon szórd szét a magokat, gyengéden nyomd bele a földbe. A cserép alákis tálkába tegyél vizet, majd az egészet takard be egy tiszta műanyag zacskóval [óvatosan, hogy tudjon szellőzni, szóval csak borítsd rá], majd meleg, napfényes helyen (20°C-on), közvetlen napsugrázástól óvva tartsd.

Ha az első növénykék megjelennek (4-6 hét múlva), távoltsd el a zacskót, és pótold az elpárolgott vízmennyiséget (alulról öntözd). Ha a palánták elég nagyok, ültesd át [lehetőleg külön-külön].

Vigyázat: némi szaktudás szükséges, mivel a trópusi és az egzotikus növények magjait nehéz csíráztatni [szó szerint azt mondja, felnevelni, de ez hülyén hangzik].


Mindenesetre ne erőltesd a magról szaporítást, én azt javaslom, a vegetatív sem egyszerű. Viszont tisztességes, hogy adtak nevelő táptalajt a picikhez.

2012. márc. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen magról szaporítanám! Nagyon szépen köszönöm válaszodat!! :DD Innen szereztem: [link]
2012. márc. 11. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!