Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan álljak neki cosplay...

Hogyan álljak neki cosplay jelmezt készíteni? Ti hogyan csináltátok?

Figyelt kérdés
Gondolom, az a legjobb, ha varrja az ember a ruháit, attól lesz értékes. Mégis azt látom, hogy rengetegen csak megveszik a boltban. :/ Persze, parókát muszáj lesz vennem, esetleg boltcímeket tudtok mondani, ahol parókákat és mindenféle ruhaanyagot lehet venni? :) Szóval, egy-két jó tanáccsal meg tud dobni valaki? :)

2012. júl. 4. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, de egyet adnék. Sokan beleesnek abba a hibába, hogy a ruhát teljesen más hatású anyagból csinálják, mint amilyen valójában lenne. Legtöbbször ilyen fénylő, műszálféleséget használnak, ami szerintem nagyon illúzióromboló. Pár kép, amin szerintem megfigyelhető:

[link]

[link]

[link]


Szóval figyelj oda az anyagválasztásnál, és ne ilyen sz@r anyagból csináld.

2012. júl. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először szerintem a kiegészítőket készítsd el. Ha van a karakternek valamiféle ékszere, fegyvere, kesztyűje stb., akkor azokkal érdemes kezdeni. Ez ad is némi löketet ahhoz, hogy folytasd a jelmezed, és ne add fel csak azért, mert nehéz. :D Ha ez megvan, és a szereplő öltözéke az otthon található nem hordott/kinőtt ruhákból is összeállítható, akkor a következő, hogy azokat egy kicsit - esetleg nagyon - átalakítod, itt-ott levágsz/hozzávarrsz részeket, mintát varázsolsz az anyagra, meg hasonlók Ehhez nem is szükséges szabásminta, ami – szerintem - hihetetlenül nagy könnyebbséget jelenthet. Ha viszont ez nem lehetséges, mert az illető kivételesen extra ruházattal rendelkezik, akkor nincs más választás, el kell menni egy olyan boltba, ahol rengeteg színű-anyagú-mintájú textíliával hozhat össze a sors. :D Az árak boltonként és anyagonként nyilván változnak, de végül mindenképpen olcsóbban fogsz kijönni, mintha netről rendelted volna a kellékeket.

Az ilyesfajta varráshoz nem árt, ha rendelkezik a család/rokonság varrógéppel, mert iszonyú nagy munka az egész jelmezt kézzel megvarrni. (Én múltkor fejpántot varrtam – kézzel -, és, mit ne mondjak, nem volt kellemes. xD De azét megérte a fáradságot.) És szabásmintákra is nagy szükség van innentől kezdve. Ezután meg már minden csak azon múlik, hogy mennyire figyelmesen alkotsz és mennyi energiát fektetsz az egészbe. :)

(Azt még megjegyezném, hogy én még semmilyen jelmezt nem készítettem el, pont amiatt, mert elakadtam a szabásmintánál. xD Viszont kisebb kiegészítőkből már van egy rakatnyi. :D)

Azt ajánlom, parókát e-bayről rendelj. Egészen korrekt áron lehet beszerezni elég jó minőségű parókákat. És a fizetési mód egyáltalán nem veszélyes. Csak arra figyelj, hogy az eladó értékelése magas legyen. (Én is így tettem nem is olyan rég, és csak pozitív tapasztalatokkal gazdagodtam. :D)


Remélem, hogy sikerül összehozni, amit szeretnél. ^^

2012. júl. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!