Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Tervezzük, hogy kimegyünk...

Tervezzük, hogy kimegyünk idén a hungaroringre, ezzel a kedvezményes jeggyel (10e ft, ingyenes utazás, stb). akik már voltak kinn, milyen tapasztalataik vannak az állóhelyekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
néztem hungaroring térképeket, némely állóhely a tribünök mögött van. A valóságban is takarásban vannak? mennyire korán kell ott lenni, hogy elfogadható állóhelyünk legyen? a silver1 meg a bronze közötti hely tűnik így térképről a legjobbnak. szerintetek?
2012. júl. 14. 09:29
 1/8 anonim válasza:

A jó állóhely nagyon sok tényezőtől függ, mi nyolcadik alkalommal megyünk idén, de még nem volt olyan hétvége, hogy végig egy helyen lettünk volna. Leírok pár helyet, amit mi szeretünk, pro és kontra. Ezen a térképen magyarázom:


[link]


1.) Domboldal: ami a térképen nem látszik, a pálya alapvetően egy "völgyben" fekszik, a kapuk nagy része a pálya fölötti dombokon van, ezért ha minél nagyobb részét szeretnétek belátni a pályának, akkor ezt javaslom. Van egy domb, a célegyenes ráfordító kanyarnál (14), innen jól látszanak a kivetítők és jól követhető a verseny szabad szemmel is, viszont távol vannak az autók, és nagyon korán (nyitáskor) kint kell lenni, hogy jó helyetek legyen.


2.) 11 és 12-es kanyar közti egyenes: közel a pálya, valamelyest rálátni a kivetítőre (a silver2-vel szembenire), de nagyon közel van a kerítés, fényképezni lehetetlenség. Távcsővel pont látszik a célegyenes végi visszafordító, így könnyen követhetőek a célegyenes végi előzések. Viszont: nincs árnyék! Vízszintes a talaj ott, az első sorból tökély, ha hátrébb találtok csak helyet, akkor necces, mert ha az első sor feláll, nem láttok majd semmit.


3.) Alesi-kanyar (11): ez az egyik kedvenc helyünk, van árnyék, és a kerítés mélyebben van, mint ahol állunk, így épphogy átlátni a kerítés fölött, plusz (ugyan kiszorított szögből) távcsővel látszik a kivetítő is. Hideg időben viszont szélcsatornaként működik, szóval réteges öltözködés javasolt olyankor.


4.) Bronz tribün: Tavaly legnagyobb meglepetésünkre csak hűlt helyét találtuk a tribünnek, a térképeken még szerepelt, a valóságban már elbontották. Viszont. Az egyik legjobb fotózó hely lett így, nagyon közel mennek el az autók, ráadásul a nézők "alatt", tehát szinte észrevehetetlen a kerítés. Nagy hátránya, hogy egyáltalán nem látható/hallható semmilyen kivetítő onnan.


5.) 8-10. kanyar: Itt viszonylag kevesen szoktak lézengeni, nem látható be túl nagy rész, zavaró a kerítés, sokszor kitakarnak a fák stb.


6.) Közvetlenül a silver8 mellett (6-8. kanyar): Tényleg nagyon jó hely, nagy szakasz látható a pályából, viszont helyenként itt is zavaró tud lenni a kerítés, és nagyon kell keresni az árnyékot. Ez egy nagyobb, enyhén meredek rész, tehát nem az első sorban a legjobb a "kilátás", nem kell olyan korán érkezni a jó helyért. Megint csak kiszorított szögben, de látszik a kivetítő.

2012. júl. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

szia,


nagyon köszönöm a részletes leírást, tényleg sokat segítettél.


szerinted füldugókat vigyünk?

2012. júl. 21. 10:06
 3/8 anonim válasza:
Mi első évben vittünk biztonság kedvéért, de bontatlanul hoztuk haza. Ettől függetlenül én a helyetekben vinnék, mert mindenkinek más a tűréshatára, és tényleg párszáz forintos tétel, nem ér annyit, hogy elrontsa az egész élményt.
2012. júl. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

szia!


hadd legyen még egy utolsó kérdésem: ha kb 10 órára kint vagyunk a pályán, az még nem késő, ugye? ha eggyel korábbi vonattal megyünk, akkor kb. 9-re (vagy kicsit előbb) vagyunk kint.

2012. júl. 24. 07:18
 5/8 anonim válasza:

Szia!


Nyugodtan kérdezz, én is tele voltam kérdésekkel az első hungaroringi utazás előtt. :)

A fáma úgy szól, hogy nyitásra (7-re) kint kell lenni legkésőbb, hogy jó helyed legyen. Ezt én módosítanám annyival, hogy 7-re kint kell lenni, ha a dombon akarsz jó helyet, illetve a kerítés mellett az első sorban. Mi is 9-10-re fogunk kimenni vasárnap, mert már megvannak azok a helyek (amiket írtam is felül) ahol még ilyenkor is simán lehet találni jó helyet. :)

2012. júl. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szia én nem a krédésre szeretnék válaszolni,hanem aki már válaszolt attól szeretnék kérdezni.a kérdésem pedig,hogy ha a célegyenes-hez szeretnék menni állójeggyel oda szerinted hányra mennyünk ki, hogy legyen hely? mi 8-ra gondoltunk de oda fognak a legtöbben menni.
2012. júl. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szia! A célegyenes eleje feletti domb nagyon korán megtelik vasárnap, ezért ha jó helyet akartok akkor szerintem 7 legkésőbb. De jó lenne ha valaki megerősítene, mert mire mi ki szoktunk érni, már mindig tele van (=9 körül). Elvileg lehet a supergold és a gold 4 közötti részen a kerítésnél is állni, arról nem tudok nyilatkozni, hogy ott milyen a tömeg, illetve a térkép szerint építettek oda egy újabb tribünt, valószínűleg az is befolyásolja, hogy beengednek-e oda, és hogy hányan férnek el... Ma megyünk ki boxutca látogatásra, ha lesz bővebb infóm még írok!
2012. júl. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én pont ma voltam kint az időmérő edzésen és kb fél 8-ra be is jutottunk a pályára és akkor még bőven volt hely a célegyenesnél lévő állóhelynél.VISZONT ez a kedvezményes jegyet nagyon sokan vettek, mind el fogyott,szóval így sokkal hamrabb fog megtelni az a rész.ÉS egyébként sem jó hely.én ott voltam ma végig a szabadedzésig de utána rohantam mert rosszul lettem úgy tűzött a nap!Azt ajánlom olyan helyett keress ahol van árnyék.
2012. júl. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!