Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi ez az istenkáromlás minden...

Mi ez az istenkáromlás minden reggel a Neo FM-en?!

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja álltam munkába egy cégnél (hipp-hipp hurrá!), és a kollegák a Neo FM-et hallgatják. Én nem igazán rajongtam sosem ezért az adóért, de mindegy, ez van.

A reggeli Bocskor-Boros Bumerángban a betelefonálók meg sms-küldők gyakran úgy szólítják meg ezt a bemondókat, hogy: istenek. Mi ez?! Szevasztok istenek...

Sért a hitbeli meggyőződésemben, de komolyan, pedig nem vagyok olyan vallásos... de basszus, két magyar gyökér csávó mi alapján hívatja magát istennek?

Valaki felhomályosítana? Köszi!


2012. júl. 28. 23:21
 1/8 Shai-Hulud ***** válasza:

Mielőtt még belelovalod magad: nem ők hívatják magukat isteneknek, ezt a hallgatók akasztották rájuk.

Ha sérti a hitedet, akkor ereszd el a füled mellett.

Tudod lelkiismereti és vallásszabadság is van, azaz téged sem bánt senki a hitedért, te is hagyd békén a nem hívőket...


Joguk van azt mondani, amit akarnak. Neked meg jogod van nem meghallani.

2012. júl. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a Petőfit hallgatják. Azon legalább sok a zene.
2012. júl. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Oké, hogy a hallgatók akasztották rájuk, de mégis mi alapján? Mi alapján lettek ők istenek? Amúgy meg gratulálok annak a hallgatónak, amelyik ezt kitalálta...

Szerintem ez nem egészen egyenlő azzal, amit te, első válaszoló írtál. Hogy vallásszabadság van, és mindenki azt mond, amit akar, úgyhogy miért zavar engem, ha két hülyegyerek istennek nevezi magát állandóan, és ezzel engem megsértenek a hitemben... Szóval szerinted az okés, ha egy iszlamista országban két gyökér minden nap allahoknak nevezi magukat? Ne akadjon fent ezen senki, mert hát joguk van hozzá? Vagy egy buddhista országban buddháknak titulálják magukat? Most kisarkítom a dolgot, de gyakorlatilag erről van szó. Mi elvileg egy - túlnyomó részt - keresztyén ország vagyunk, azt követjük, hogy: "ne imádj más bálványokat, isteneket rajtam kívül", és akkor még én vagyok letolva, ha nem tetszik, hogy két idióta istennek nevezteti magát?

És a tanácsoddal sem tudok mit kezdeni, hogy ne figyeljek oda. Minden reggel két órán keresztül 8-tól 10-ig ezt kell hallgatni. Mint mondtam: én vagyok új hús a cégnél, másik két kollégával osztozunk az irodán, ők már 7 éve a Sláger/Neót hallgatják. Nem tudom, mennyire díjaznák, ha megkérném őket, reggel 10-ig hallgassuk inkább a Petőfit (azt az adót én is komálom, kedves kettes) vagy a Class Fm-et.

Amellett még csak nem is viccesek ezek a Bocskorék, nem értem, mit szeretnek rajtuk a népek. Baromira nem fejlődött sehová a műsor 10 év alatt, az fix. Ugyanúgy Rokker Zsolti van, meg Brian, meg Márta néni, csak épp már mind elkopott és unalmas. És emellett még istenkáromlóak is.

Komolyan nem értem, miért engedik ezt egy országos rádión.

2012. júl. 29. 11:14
 4/8 Shai-Hulud ***** válasza:

"Amúgy meg gratulálok annak a hallgatónak, amelyik ezt kitalálta... "

Ebben bizony van igazság. :-)


"ezzel engem megsértenek a hitemben"

TÉGED??? Ettől te még azt hiszel amit akarsz. Ha pedig valaki Istennek hiszi magát, vagy másokat, NEM A TE DOLGOD, hogy bármilyen módon ítélkezz felette.


"az okés, ha egy iszlamista országban két gyökér minden nap allahoknak nevezi magukat?"

Az iszlám országokban NINCS sem vallás-, sem szólásszabadság. Nálunk VAN. Nem csak neked - másoknak is.


"egy buddhista országban buddháknak titulálják magukat?"

Ott maximum kiröhögik őket. (Jó ha tudod, hogy a "Buddha" nem istent jelöl, Buddhának a megvilágosultakat nevezik. Gautama Sziddhártha a legfontosabb Buddha.)

[link]


""ne imádj más bálványokat, isteneket rajtam kívül", és akkor még én vagyok letolva, ha nem tetszik"

Nem vagy letolva, jogod van hozzá, hogy ne tessék. De ismétlem, NEM A TE DOLGOD az ítélkezés.


"És a tanácsoddal sem tudok mit kezdeni, hogy ne figyeljek oda"

Az baj. Mert ha nem tudod elengedni a füled mellett, az előbb-utóbb konfliktushoz fog vezetni.


"Nem tudom, mennyire díjaznák, ha megkérném őket,..."

Természetesen megpróbálhatod. De ha nem akarják, kénytelen vagy elfogadni a döntésüket.


"Komolyan nem értem, miért engedik ezt egy országos rádión."

Ismétlem, SZÓLÁSSZABADSÁG van. Látod, te is elmondhatod a véleményedet. De ugyanakkor KÉNYTELEN vagy elfogadni mások döntéseit, szándékait, még akkor is, ha az neked nem tetszik.


Úgyhogy megint csak meg tudom ismételni: Joguk van azt mondani, amit akarnak. Neked meg jogod van nem meghallani.

2012. júl. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves vitapartnerem, értem én az álláspontod, igazad is van. Asszem fölösleges ezzel kapcsolatban további eszmecserét folytatni.

Azt azért még szögezzük le, hogy nem ítélkezem. Hangot adok a nemtetszésemnek, mivel szólásszabadság van. Az, hogy idiótáknak tartom őket, nem ítélkezés, hanem személyes vélemény, mint ahogy az sem ítélkezés, ha istenkáromlásnak vélem, amit csinálnak - mert ez meg tény, hogy az.

2012. júl. 29. 12:17
 6/8 Shai-Hulud ***** válasza:

Egyetértek veled, és nem is vitatkozni akartam. Inkább csak felhívni a figyelmedet, hogy nehogy túl "hevesen" tiltakozz az ellen, ami nem tetszik, mert a végén te leszel az összeférhetetlen, a rossz ember.


Nem téged akartalak bántani, ha esetleg így érezted volna, elnézést kérek, ha nyersen fogalmaztam.

2012. júl. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kicsit nyers voltál, de diplomatikus és fair. Úgyhogy nincs harag :)
2012. júl. 29. 17:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Istenek, na ez jó. Király, mint Zámbó Jimmy, akit meg is akartak koronázni. Sőt szentté avatni. Rajongók túlzásai.
2012. júl. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!