Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért baj, ha néha megengedek...

Miért baj, ha néha megengedek magamnak egy kis 'luxust'? Szerintetek is baj?

Figyelt kérdés

Van néhány magazin, amit nagyon szeretek, pl. cosmopolitan, glamour, maxima stb. Mivel elég drágák, 4-500Ft-ok, ezért egyiket sem veszem meg rendszeresen. Viszont néha nagyon jó érzés, ha megveszem, és van egy nyugodt, lazulós órám, amikor kényelembe helyezem magam és elolvasom a magazint. Egy évben kb. 4-5 ilyen jellegű magazint veszek meg, ráadásul nem anyuméktól kérek rá pénzt, hanem zsebpénzből veszem meg. Persze azt is tőlük kapom meg minden, de szerintem ennyi belefér néha.


Anyukám persz nem ért meg, szerinte teljes pénzkidobás, mert egyszer elolvasom, aztán félreteszem, majd hónapok múlva a szelektívben landol. De ez nem így van, időnként a régebbieket is előveszem és belelapozok, vagy kivágok belőle 1-2 dolgot.


Mit gondoltok, tényleg nagy baj, ha megengedek magamnak néha egy kis 'luxust'?

17/L



2012. aug. 9. 18:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt régen nálam is, hogy anyukám nyafogott, hogy miért költöm csokira a pénzem. Szerintem nincs ezzel semmi gond, mindenki arra költi, amire jól esik. De ne herdáld el az egész pénzed.
2012. aug. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nem szoktam sokat költeni, csak akkor, ha tényleg van szükségem valamira. Most biztos, hogy el fogok költeni egy nagyobb összeget, mert kell néhány új ruha (nadrág, póló, pulcsi, cipő), de ezekre mind szükségem is van, tehát nem divatból veszem. Egyébként a pénzemhez ragaszkodom, nehezen költöm el. Egyedül könyvekre költök szívesen, mert azt olyan helyen szoktam venni, ahol 2-600Ft között vannak a könyvek, így nem költök arra se sokat. :D

2012. aug. 14. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!