Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mitől lesz egy rajzfilm anime?

Mitől lesz egy rajzfilm anime?

Figyelt kérdés
2009. júl. 23. 16:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

Attól hogy japánok készítik, és sajátos képi világa van (nagy szemek és a fura hajak a legjellemzőbbek...meg a megnyúlt alakok)

Asszem talán van amelyik nem is kézzel készített, hanem számítógéppel animált.

2009. júl. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Miyazaki animéi nem mind ilyenek (kivéve a származási országot), mégis animék.
2009. júl. 23. 21:37
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
De japán. :) Egyébként meg más kategóriák vannak a rajzfilmek és az animék közt. A japánok nyilván azért is nevezik másképp a "rajzfilmjeiket" (hú, de nem szeretem így hívni őket xD), mert más besorolásúak. A legtöbb amerikai vagy magyar (vagy akármilyen) rajzfilmet pl. nem tudnád besorolni shoujo, yaoi, yuri vagy hentai kategóriába. A Vuk mi lenne? Animal Shounen-ai? XD
2009. júl. 24. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
02:54 - Na, ezt pl. nem tudtam róla :-) Lehet-e vajon anime, ami nem japán gyártmány? Vagy lehet-e ötvözni az animét a mi klasszikusainkkal? Volt-e már erre példa?
2009. júl. 24. 09:11
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

02:54 vagyok

Szóval úgy értettem, hogy amit írtam, azzal együtt igaz, amit az első válaszadó írt. :) Persze a leírás nem minden esetben igaz, mert a Little Women anime pl. teljesen úgy néz ki, mint egy hagyományos rajzfilmsorozat. De ha csak a kinézetet nézzük, az igazi japán stílusú mangákban/animékban található rajzok a japán fametszetek rajzstílusára emlékeztetnek. Ezért japán. Ez főleg a szellemábrázolásnál észrevehető. Sokat merítettek az amerikai képregény-ábrázolásból is, valójában ezt ötvözték a metszet- és tekercsrajzok stílusával. Fontos még szerintem az is, hogy míg az amerikai képregények/rajzfilmek többsége gyerekeknek vagy gyerekes felnőtteknek szólnak, addig általában a mangák/animék inkább érettebb embereknek szóló mondanivalóban/tartalomban bővelkednek (persze ezért vannak külön gyerekeknek szóló animék is).

Egyébként természetesen lehet egy nem japán rajzfilm is anime, ahogyan amerikai mangakák is vannak. Úgy tudom, a Disney próbálkozik ilyenekkel.

2009. júl. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A japán nyelv egyik érdekesség, hogy nem tudnak olyan szavak kimondani, vagy leírni, ahol több mássalhangzó van egymás mellett. A szó az a angol animation-ból ered, tulajdonképpen animáció japánul. Nem szükséges, hogy batári szemek vagy zöld hajak legyenek benne, a hangsúly azon van, hogy JAPÁNban készültek.
2009. szept. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
az animék alapja a manga!és japán animációs filma lényeg amit már előttem is mondtak h JAPÁN!!!!és általába igen nagyok a szemeik a szereplőknek! és nem olyan tojás alakúak mint sok amerikai képregényben/rajzfilmben!
2009. dec. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az anime nem attól anime mert japán... mi a különbség az ed edd eddy és egy miyazaki alkotás között? Na és ott vannak a manhwák pl, amik nem japán mangák. De mangák. Az hogy japán az nem fontos. A lényeg az ábrázolásmód, és a mondanivaló.
2009. dec. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, hogy vannak japán mesék is... nem egy...
2009. dec. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ábrázolásmód és mondanivaló? Nem nagyon értem, hogy ezeket a fogalmakat hogyan lehetne konkrétan megragadni. És ne mondja azt senki, hogy az animék valamilyen hű de mély momdanivalójú filmek, mert ez csak a rajongók túlzó felmagasztalása (félreértés ne essék, én is szeretem őket.)

Amúgy talán a legegyszerűbb magyarázat az a (Japánon kívül) általánosan elfogadott nézet és definíció, hogy animék a japán animációs filmek és rajzfilmek. (Japánban ugye minden rajzfilmet animének neveznek.)

Persze a megnevezés napjainkban már eléggé kitágult, a témával foglalkozó oldalak maguk is egyre több olyan filmet is az animék közé sorolnak, amelyek csak részben japán munkák. Pl. Nils Holgersson és társai...

Talán ma már a legfontosabb: hogy Japánok is működjenek közre a készítésben.

2009. dec. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!