Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért nem engednek?

Miért nem engednek?

Figyelt kérdés
Helló!14,5 éves vagyok (márciusban leszek 15), és a szüleim nem engednek bulizni.Abszolút semmi marhaságot nem csinálok, nem drogozom, cigizem, iszom alkoholt...2 hónapja apa azt mondta, ha szilveszterig, ha együtt leszek még a barátommal, akkor enged szilveszterezni, akivel 5 hónapja együtt vagyunk, és mivel ez komoly kapcsolat, ezért egész biztos, hogy együtt leszünk addig.Nemrég felhoztam a témát és nem engednek, pedig megígérték és mikor felhoztam, hogy mit ígért, úgy tett, mintha ez meg se történt volna...Engednének, ha itthol lesznek akkor, de lehet, hogy elmennek és muszáj itthol maradhassak, hogy majd elszökhessek bulizni...Mit tegyek, hogy engedjenek?

2012. okt. 26. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:

A szökés és hasonló bizalmat kockáztató dolgok nem éppen hatásosak. Főleg egy 14 éves gyereknél, mert ha lebuksz akkor majd várhatod a nagykorúságot hogy egyedül engedd el magad (végre).


Erre nincs konkrét trükk, mert senki nem ismer sem téged és sem a szülőket, a hozzáállásukat, a családi kapcsolatokat, és hogy konkrétan mi lenne neked a megfelelő indok amivel elengednének.

Ilyen fiatalon egyelőre szinte semmi. Semmiről nem maradsz le, ha 14 helyett éppen 16 évesen vagy még később kezdesz buliba járni.

Tudom hogy ez nem segítség, de ebben a helyzetben nincs is igazi segítség amit kaphatnál idegenektől.

2012. okt. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de akkor ne ígérje és már vagyok elég nagy, hogy elmennjek, kísérőm is lenne, akit nagyon bírnak...csak féltenek, fogalmam sincs mitől...
2012. okt. 26. 11:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól félnek hogy ha bármi bajod esik, akkor az ő hibájuk, mivel 18 év alatt a szülők felelősek a gyerekükért.
2012. okt. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de tudják ők is, hogy nem csinálok hülyeséget...és kísérőm is van aki vigyázzon rám, fogalmam sincs, miért kezelnek úgy, mintha porcelánból lennék...
2012. okt. 26. 12:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Nézd, nagyon fiatal vagy, és tényleg rengeteg szörnyű dolgot hallani. Az pedig, hogy kísérőd van... Tudom, hogy a barátod, de hidd el, egy "darab" srác még nem tesz sérthetetlenné.


De tudom, hogy ez ilyenkor semmilyen vigaszt nem nyújt az embernek, szóval én csak azt tudom tanácsolni, hogy ülj le a szüleiddel, és beszélj velük. Mondd el, hogy nagyon szeretnél a barátoddal szilveszterezni valahol, egy kicsit kimozdulni otthonról, és tűzz ki egy időpontot, amikorra megígéred, hogy hazamész. Például fél 1-1 körül, hogy megvárhasd az éjfélt. Ezt a "Pedig megengedted!" dolgot viszont ne erőltesd szerintem, mert csak rontasz vele a helyzeten.

2012. okt. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Te hiába vigyázol magadra, ha más nem fog rád. A baleseteknek az áldozatinak nagy része vétlen, csak éppen rosszkor volt rossz helyen. Te közlekedhetszó (viselkedhetsz) óvatosan, ha közben valaki részegen/bedrogozva/önmagából kikelve viselkedve akár szándékosan, akár csak véletlenül is árt neked.


A West Balkánba is csak bulizni mentek a lányok, mégis halálra taposták őket.

Vagy múltkor volt egy eset, amikor egy 17 éves lányt bedrogoztak és megerőszakoltak.

Oké, rád vigyázni fognak, de sosem tudhatod hogy lesz-e olyan pillanat amikor éppen mindenki a bulinak adja át magát, és lazulnak az elvek, aztán egyszer csak bármi baj történik.


Ha megbíznak benned, akkor is a félelem ott van minden szülőben, aki elengedi a gyerekét az éjszakába.

2012. okt. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy és a szüleid aggódnak érted, vigyáznak rád. Igazuk van! Ennyi.
2012. okt. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!