Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért isznak az emberek,...

Miért isznak az emberek, (főleg a fiatalokra gondolok) alkoholt? Ennyire ízlik nekik? Vagy csak menő?

Figyelt kérdés

2012. dec. 27. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
oszinte leszek... en 15 eves lany vagyok szoktam menni inni a barataimmal. azért iszom mert meno,jo hangulatot csinal es kiprobalok uj dolgokat,uj italokat,koktelokat stb. azert iszok mert nem akarok kimaradni "jobol" es olyan jo bulikat tudunk ugy csinalni hogy nem reszegsegig isszuk magunkat csak jo hangulatig. nyugottan le lehet pontozni de en legalabb oszinten leirtam hogy milyen tini vagyok :)
2012. dec. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló megadta a választ, amit kértél. Az alkohol egyfajta drog, csak elég enyhe. Bizonyos mennyiség után olyan hatása lesz, hogy ellazulsz, kicsit koordinálatlanná válik a mozgásod és a beszéded, bódult állapotba kerülsz. Ennek vannak fokozatai, a vége az, amikor "filmszakadás" van, azaz utólag nem emlékszel arra ami történt, előfordul, hogy eszméletvesztésig issza valaki az alkoholt. A túladagolás alkoholmérgezést is okozhat, abba akár bele is lehet halni. Szóval ha fogyasztasz is alkoholt, az előző válaszoló által leírtak szerint, mértékkel, ha már érzed, hogy hatott, akkor "leállni vele", akkor kellemes estéket okozhat. Az íze változó, van édes, van keserű, kinek mi ízlik. Illetve önmagában a pohár emelgetése nem menő, de lehet elég stílusosan csinálni, hogy menő legyen. :)
2012. dec. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha egy felnőtt csinálja,akkor oké,de egy 15 éves...A fiatalok szervezetében nagyobb kárt tesz.
2012. dec. 28. 18:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Így van, nem véletlenül tiltják 18 év alatt. Ha valaki 15 évesen rendszeresen lerészegedik, 30 éves korára elfogynak az agysejtjei...
2012. dec. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom honnan veszi mindenki, hogy azért isznak a fiatalok, mert "menő".

Véleményem szerint alapvetően két dolog miatt fogyasztanak alkoholt:

-mert nincs önbizalmuk és az alkohol hatására ellazulnak (pl. oda mernek menni egy lányhoz/fiúhoz, táncolnak stb.)

-mert feldobja a hangulatot és sok "hülyeségre" ráveszi az embert, ami maradandó élményt jelent --> és ez alatt nem feltétlenül káros vagy veszélyes dolog értendő

2013. jan. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 lilowada válasza:
Az utolsónak van igaza! Én egy 17 éves lány vagyok és én is szoktam inni a barátaimmal nagyobb bulik, születésnapok alkalmával. Jól érezzük magunkat, felszabadultak leszünk és sok jó sztori is szokott az ilyen estéken születni. :D Nincs azzal semmi baj szerintem ha egy fiatal szokott inni időnként, persze nem kell a végső lerészegedésig, de az se jelenti a világ végét ha mondjuk egy buli kicsit hard-ra sikerül és többet iszik az ember a kelleténél. Vagy ha az ember szomorú, esetleg nemrég szakított a barátjával és csak ki akar kapcsolni egy kis időre, azt is megteheti. DE hangsúlyozom, hogy az alkohol semmire sem megoldás, jobban érezheted magad tőle egy estére, de semmiképp se jelent megoldást a problémáidra. Én például, ha már alapból rosszabb lelkiállapotban iszom, akkor az ital csak ront rajta, volt, hogy még el is sírtam magam a hatására. Nem mindenki reagál rá egyformán, ez meg a másik veszélye sajnos. :(
2013. júl. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!