Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Aki sikeres és sokat keres,...

Aki sikeres és sokat keres, annak feltétlenül lesznek utálói, támadói?

Figyelt kérdés

Csak egy példa: Paulo Coelho

Sokat támadják, hogy milyen egyszerű és közhelyes, ami igaz is. Viszont rengeteg embernek adott reményt és alapjáraton igazat ír, még ha giccsesen is.


Mindenbe bele lehet kötni, mindennek van gyenge pontja, még a legértékesebb embereknek, műveknek is.


Ti mit gondoltok? Miért kell ez a rengeteg gyűlölködés, mások lenézése?



2013. jan. 12. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Sőt, akik sikertelen és alig keres valamit, annak is vannak utálói, csak az utóbbi jobban ki van szolgáltatva utálóinak, támadóinak! Az ember már csak ilyen. Sose felejtem el a következő jelenetet: Két 3-4 éves korú gyerek találkozott a játszótér homokozójában. Szemmel láthatólag nem ismerték egymást. Gyűlölet teljes pillantásokat váltottak, majd az egyik szótlanul pofán vágta a másikat. Na ez az eredendő ellenszenv. A felnőtt már kontrollálja, de a jelenség megmarad!
2013. jan. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A sikeres emberekben sokan a saját sikertelenségüket, tehetségtelenségüket látják.
2013. jan. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a kritizálásokkal az a baj, hogy sokan azt ócsárolják, amit nem értenek, ez nevetséges, és lényegtelen. Kit érdekel, hogy Paolo Coelho közhelyes? Én nagyon szeretem, és nagyon jó ember, mert céltudatos, és szerintem inkább ez tesz emberré egy embert, sokaknak az a baja, hogy nem vagy teljesen mű és erőltetett. Az jó a "közhelyes" írásokba, hogy mindenki megérti, bárki kellemesen el tudja olvasni és nyújt neki valamit, sokaknak kihathat az életére, és szerintem ez a legszebb az írásokban. Emiatt az íróban olyan jellemet látok, aki mindenkit szeretett:))

Sok kritikát ha lefordítunk, úgy hangzik, mintha egy székre azt mondanánk, hogy nem jó, mert nem asztal. Paulo Coelho szerintem jó úgy ahogy van, sok mű ember nem látja be, hogy a művészi sikerben nem csak az fontos, hogy minden elvárásnak eleget tegyünk, ez nem emberi, hanem, hogy valakiben születésétől fogva legyen egy olyan tehetség, lelki egyéniség, amit képes megőrizni, mindennel szembe szállva, az érzés az első, és ő ebből sokat ad, szerintem.

2013. jan. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak gondolj bele hogy még akkor is van aki utál ha nincs egy fityinged se...utálatos,ellenszenves emberek mindig lesznek az életedben,függetlenül attól hogy mennyi pénzed van.
2015. jún. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!