Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mit ajánlotok gyújtósnak ami...

Mit ajánlotok gyújtósnak ami sokáig ég?

Figyelt kérdés

Hamarosan pár oszt. társammal a Pilisbe megyünk cserkészkedni és majd tüzet is gyújtunk mert táborozni fogunk és ha majd esne az eső, a tűz nagyon jó lesz nekünk egy kis ideig! :)

Milyen gyújtóst lehet szerezni a természetben ami akár percekig is ég?



2013. márc. 18. 20:37
 1/7 Marci024 válasza:
Már épp linkelni akartam valami alágyújtóst. De aztán végigolvastam a kérdést. hallottál már a gallyról? Tudod, az a vékony száraz faág. Természetben, főleg erdős területeken, gyakran előfordul.
2013. márc. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én nem táged hibáztatlak. Viszont érdekes, hogy az embereket a legalapvetőbb dolgokra is tanítani kell. Kíváncsi vagyok hányan tudnának az itt böngésző korosztályomból (15-20) egy rendes tüzet meggyújtani, szalonnát ropogósra sütni.


Lassan tábortűzgyújtó tréningeket, Iphone-appokat kell gyártani...

2013. márc. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Esős időben a tábortüzetek nagyon hamar elalszik majd.
2013. márc. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a tábortüzet nem a mező közepén gyújtod akkor semmi baj egy kis esővel:)
2013. márc. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

A hatékony gyújtós esős idő esetén nem a természetben található. Javaslom, hogy előre gyűjtsetek és tegyetek vízhatlan helyre vékony, száraz gallyakat, annyit amennyi elég ahhoz, hogy a vizesebb fa is begyulladjon. Jó ha van nálatok száraz papír is. A puhafa ( nyár, nyír, fenyő, fűz stb.) könnyen és gyorsan ég. Ezt érdemes az aljára tenni és gyújtósnak használni. A kemény fa (cser, tölgy, bükk, gyertyán, kőris, akác stb.) nehezebben gyullad meg, de tovább ég.

Remélem tudtam segíteni.

Pepe

2013. márc. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók! :)

1 és 2 válaszoló válaszára:Amiket írtatok azt én is tudom, de konkrétan olyan gyújtósra gondoltam ami híres arról, hogy sokáig ég!


Többi válaszoló válaszára: köszönöm a hasznos tippeket!:)

2013. márc. 19. 20:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Napalm.
2013. márc. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!