Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Milyen fényképezőt ajánlanátok...

Milyen fényképezőt ajánlanátok egy kezdőnek?

Figyelt kérdés
Hobbiszinten szeretnék fotózni, egy olyan géppel aminek később is hasznát tudom venni és nem is túl drága. Sajnos nincs túl nagy keretem rá, maximum 80ezer amit rá tudok szánni.

2013. máj. 8. 21:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy 80 ezer pont az a határ, ahol már elég jó bridge gépeket vehetsz, de az igazán komoly, nagy szenzoros, cserélhető objektíves gépek pont efölött kezdődnek.


Szívem szerint az utóbbit ajánlanám, mert a bridge gépet gyorsan ki lehet nőni, ha komolyan gondolod, a rendszerkompaktokat viszont bővítheted, vagy a megvett objektívparkhoz, kiegészítőkhöz vehetsz másik gépet.



Úgyhogy tegyél hozzá még pár ezret és vedd meg ezt:

[link]

2013. máj. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha még aktuális, én megnézném a helyedben a használt tükörreflexes gépek régebbi verzióit, alap objektívvel vagy kit, zoom objektívvel, az akár bele is férhet a keretedbe (pl. Canon 450-500-550d) vagy a Nikon megfelelői. Ha nincsen pénzed objektívre, akkor használd a kit objektívet bátran, korrigáld ki a lencsehibát utólag pl. Lightroomban (RAW-ban fotózva egyszerűbb) és fogadd el a kisebb felbontást, nem olyan rosszak azok sem.


Egyébként nem butaság pl. egy Canon s100 sem, szinte mindent állíthatsz manuálisan is, kb. ennyiért lehet megvenni, ha ügyesen keresgélsz (esetleg veszel egy garis, használtat).


Ha szétnézel régebbi vázak között, egy 4Mpixel-es vázzal is csodákat lehet tenni, nem kell félni tőlük, csak legyen rá valami gari.

2013. jún. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!