Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogy is vannak ezek a kapcsola...

Hogy is vannak ezek a kapcsolatok az Ezeregy éjszakában?

Figyelt kérdés

Csak mostanában kezdtem el nézegetni az Ezeregy éjszakához kapcsolódó sztorikat, és nem nagyon vágom a szereplők közötti kapcsolatokat... Eddig 3 verziót láttam.

1: Indavideón néztem egy régi diafilmet Alibabáról és a 40 rablóról. Ott Kasszim Alibaba testvére volt, akit kapzsisága miatt megölt a 40 rabló.

2: Az Aladdin és a tolvajok vezére c. Disney filmben pedig Kasszim volt a 40 rabló vezére, és egyben Aladdin édesapja. Alibabáról csak szót ejtettek, de nem szerepelt a mesében.

3: Végül egy harmadik verzióban pedig Kasszim Alibaba fogadott testvére volt, és ő volt a 40 rabló vezére is.. Később azonban Alibaba is csatlakozott a bandához, és ő lett a vezér. És hozzátenném, hogy ebben a verzióban Aladdin és Alibaba is ismerték egymást.


Na kicsit összezavart ez a 3 felállás, szóval valaki hozzáértő el tudná mondani, hogy igazából ki kinek a kicsodája? :D Mármint az eredeti Ezeregy éjszakában.



#mese #éjszaka #török #Aladdin #Ali Baba #Kasszim #negyver rabló
2013. máj. 18. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Az az érzésem, hogy két különböző Seherezádé-mesét keversz össze...

Ali Baba és a negyven rabló nem ugyanaz, mint Aladdin és a csodalámpa.

Egyébként a filmek soha nem adják vissza pontosan azokat a történeteket, amelyek az eredeti könyvben, az Ezeregy éjszaka meséiben vannak. Pontos adatokat csak akkor szerezhetsz, ha elolvasod a könyvet, vagy legalábbis belelapozol...

2013. máj. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem ugyanaz, de a feldolgozások mégis keverik a két sztorit, ezért nem értettem.. És igen, épp az olvasgatástól akartam megkímélni magam azzal, hogy felteszem a kérdést, és valaki, aki olvasta, majd válaszol. De akkor úgy látszik, mégis nekem kell elolvasni. Csak lusta voltam, kissé hosszú.
2013. máj. 18. 19:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez az egyik legjobb könyv amit valaha olvastam (ali babánál még nem tartok, úgyhogy válaszolni én sem tudok), de nem az a fajta könyv, aminek az olvasásától meg kell kímélned magad. :D


Amúgy az aladdin disney mesétől ne várj sok hitelességet.

2013. szept. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!