Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne Sakkban fejlődni?

Hogyan lehetne Sakkban fejlődni?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta játszogattam sakkot, de akkor még utáltam, csak hát apám elég maradi... Aztán felnőtt fejjel elkezdett egyre érdekesebbé válni, néztem youtubeon pár videót, profi meccsekről, meg próbáltam a számítógépet legyőzni.. a gép nehézségi foka 1 és 10 között állítható, kezdetben 2-esen tudtam vele jót játszani, néha nyerni, néha veszteni, majd belejöttem, megvertem 3-ason, most már mindig megverem 4-esen is, az 5-ös szint viszont nagyon nehéz. 10-ből 8-szor kikapok, és most már azt érzem, nem fejlődök, hiába játszom. Hogyan lehetne kilábalni ebből a gödörből, és folytatni a fejlődést, tanulást? Ha már egyszer a folyamatos gyakorlás nem segít..

Köszi szépen a tippeket.



2013. aug. 9. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A következő könyveket ajánlom, nekem nagyon sokat segítettek:

Irving Chernev: Logical Chess

The Most Instructive Games of Chess Ever Played


Renaud and Kahn: The Art of Checkmate

Fred Reinfeld: a két 1001 feladványos könyv

Victor Henkin: 1000 Checkmate Combinations

Murray Chandler: Chess Tactics for Kids

How to Beat Your Dad at Chess

Silman: Complete Endgame Course

How to Reasses Your Chess

2013. aug. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nah ide regisztrálj:

[link]

én is ezt csinálom sokat segít..:D

2013. aug. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Chesstempo rengeteg kombináció,a legfontosabb nézz nagymesterpartikat és gyere rá az értelmükre a lépéseiknek.Mi nagymesterek látjuk a lépések mögötti értelmeket.Találj ki megnyitásokat,töltsd le a chessbase light-ot és a the week in chess ből nézd meg a legfrisebb partikat,ha valamilyen speciális területre felmerül kérdésed,akkor írj nekem.
2013. nov. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, rendesek vagytok, megnézem mindet :)
2013. nov. 20. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!