Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? (Cikk és...

Mit gondoltok erről? (Cikk és képek az István, a király-ról Alföldi rendezésében)

Figyelt kérdés
Én sokat fűztem ehhez a darabhoz, de a cikket olvasva, és a képeket látva, teljesen sokkolódtam. De íme a cikk, kérem a véleményeket: [link] Persze este majd meglátjuk, hogy milyen is lesz tényleg.
2013. aug. 20. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:
72%

Én most láttam. Szerintem zseniális az egész! Ez egy korhű rendezés, nem kell meglepődni a mai eszköz- és jelmezhasználaton.

Ez a rendezés egy teljesen más aspektusból mutatja be a történetet. Nagy hangsúlyt heyezett a vívódásra, az emberi gyarlóságra, arra, hogy a legtöbb dolog az életben nem csupán fekete és fehér.

Kedvenc jelenetem volt, amikor Istvánék fent pezsgőztek, a nép énekelte a Felkelt a mi napunk c. dalt, és közben Koppányék éppen Laborc holttestét szedték fel, majd vitték el mintegy gyászmenetben.

A vége szintén hatalmas jelenet, amikor Istvánra és a népre rázárják a "ketrecet". Remekül jellemzi a magyar mentalitást: nem vagyunk képesek kiszabadulni a saját korlátainkból, és az új, más szemléletet sem akarjuk beengedni az életterünkbe. Egyszerűen fenomenális lett a darab!

2013. aug. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
58%
Ez a darab tükröt tart. Ha nem tetszik a tükörkép, nem biztos, hogy a tükör a hibás.
2013. aug. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!