Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Fotózik még valaki filmre?...

Fotózik még valaki filmre? Mik az előnyei?

Figyelt kérdés

2013. szept. 4. 08:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon. Esetleg akik azt hiszik, hogy ettől művészek. A dinamikatartomány az egyetlen előnye kb a mai modern digitális technikával szemben, de amilyen ütemben a szenzorok fejlődnek már az sem sokáig.
2013. szept. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Adapter007 válasza:
100%

Ahogy előttem szóló írta, a dinamikatartomány. Ami nem közvetlen, hanem közvetett előnye, hogy megakadályozza a féktelen kattigtatást, emiatt jobban odafigyel(het) az aki filmre fotózik a részletekre. Persze egy bizonyos szint után ez sem előny, mert így is- úgy is figyel :-)


További közvetett előny lehet még a fekete-fehér fényképezésben, ha magad laborálsz, talán személyesebbé és közvetlenebbé teszi a képekhez fűzött viszonyt, sokkal mechanikusabb, kézzel foghatóbbak a változások, mint a mai digit utómunkákban, emiatt is szeretik sokan.


De az "előny" is olyan, hogy attól függ honnan nézzük. Mindenkinek mást jelent. Meglehetősen ismerni kell a 2 technikát, hogy eltudd dönteni, Neked mi az "előny".

2013. szept. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Fotózik még valaki filmre?"

Itt még van egy-két ember:

[link]

2013. szept. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért vannak előnyei is.

(Mellesleg például a hanglemezek hangzása szebb, mint a CD lemezeké.)


[link]

2013. szept. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sokak szerint az előny, hogy a mindössze 32 képkocka miatt jobban figyel az illető: mit, milyen szögből fotózzon.

Szerintem ez nem előny, hanem hátrány...

Nem tudom, mi a negatívum abban, ha valaki lő 500-at és megmarad belőle 40.

Másfelől: nem mindenkinek van akkora türelme, hogy őrülten figyel, minek éri meg benne lennie a 32 kép közül, és elhamarkodottan lő. Aztán később látja meg a jobb szöget.

Egy elrontott beállítás, és már felesleges 1/32.

2013. szept. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

lehet hogy butaság de a felbontása az elvileg jobb kell hogy legyen mint a digitálisé. jó az más kérdés hogy a szemed már nem érzékeli ezt ha jó a kijelző amin visszanézed és elég nagy a felbontás, de azért szerintem ez lehet előnye.

meg az a hipster életérzés is hozzá tartozik hogy neked tudnod kell hogy megy a film előhívás ha komolyabban csinálod, és kicsit vegyészkedsz is közben.

2013. szept. 11. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Megerősítem a 6.- válaszolót, főleg a nagyításnál komoly minőségi különbségek vannak, és nem a digitális javára.


[link]

2013. szept. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: egy ötéves cikkel alátámasztani egy állítást, hogy is mondjam, nem ésszerű. Amikor a középformátumú vázak 60+ MP felbontást tudnak, de a "mezei" FullFrame dSLR (Nikon D800) is 40MP felbontású szenzorral van szerelve eléggé nevetséges a film javára a felbontást felhozni. Egyébként dinamikában valóban van előny, de az új szenzorokkal szemben már majdhogynem elenyésző, többségében munkára használhatatlan a film. :)
2013. szept. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

#8

Ma is megállja helyét az a cikk. A sok tíz, száz négyzetméteres óriásposzterek jó része ma is filmre készül. A film manapság már nem Leica-méretben (36*24), hanem közép-és nagyformátumban mutatja meg foga fehérjét. Persze digittel meg teleobival is meg lehet oldani a dogot (tkp. brutál felbontású panorámát készítesz), de ha egyszer van lehetőség egyetlen képpel is ugyanezt elérni...? Márpedig a KF (illetve a nagyobb filmek) erre simán képesek. Nem is beszélve a mélységélességről - egészen hihetetlen háttérelmosás érhető el velük nagylátószögben is.

2013. szept. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9: KF-ot KF-al hasonlítsunk össze ne FF-el. Digitális középformátumú képrögzítőeszköznek ezeregy előnye van a középformátumú filmmel szemben, mint írtam az egyedüli a dinamikatartomány ami az analóg megoldások javára írható, de ez az előny is elég szépen elfogyott 2008 óta. A cikk pedig bőven nem állja meg a helyét, hiszen azóta a digitális világ óriásit fejlődött, a cikk írója nem ismerte, nem ismerhette a cikk megírása után bemutatott digitális eszközöket, amik azért azóta nem keveset faragtak az analóg előnyéből, már ahol volt neki egyáltalán. Ettől függetlenül van ahol még középformátumú analóg rendszert használnak, de egyre kevésbé és egyre kevesebbet. Munkára, modell/esküvőfotózni vagy épp rendezvényfotózni pedig egyszerűen alkalmatlan a mai trendek mellett a film.
2013. szept. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!