Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan alkossak speciális...

Ryssa kérdése:

Hogyan alkossak speciális vezetéknevet?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó,hogy szeretnék az egyik írásomhoz egy különleges és nem feltétlenül létező családnevet találni, ami azért nem túlzottan fantasy hangzású... Szóval én magam is próbáltam inkább angol ill ír,skót vagy kelta nevekből kreálni valamit... Fontos lenne,hogy a névnek utalnia kéne ezekre vagy ezeknek valamilyen szinonimájára: KŐ,ÉKSZER,KÜLÖNLEGES,TŰZ,FÉNY... Nálam egyetlen név jött létre a ' Queerstone ',de az nem jó mert nem egyszerűen 'Furcsakő' a jelentése sajnos,hanem rossz értelme is van... Tisztában vagyok vele,hogy ez elég nagy kérés,de előre is megköszönöm ha valakinek lenne ötlete!

2013. okt. 1. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi lenne a keresztneve a szereplő(k)nek ? mert űgy jobban lehet szavakat alkotni ha illik is a keresztnévhez :)
2013. okt. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

amúgy többféle módon lehet vezetéklevet alkotni.

- új betűk hozzáadásával: Lighten, Jeweller, Jewelston, Firelly, Specyal

- A betűk felcserélésével: (Stone)Tonse, Netos, (jewel) Wejel, Weyel Ejwel, Eywel (special)Calpise Pilasec,(fire) Refy Erfy, (light)Gilth, Tighl


Ez csak néhány ötlet, te is tudsz ilyeneket alkotni :)

2013. okt. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :) Sokat segítettetek ! Sajnos egyelőre még nem biztos a karakter(ek) keresztneve sem... De az egyik esélyes a férfi főszereplőnek Aedan. Ilyesmik vannak még ,hogy Gabriel, Myron... Nőnél Laryssa, Amber, Disys, Emerald... Igazából elég sokat variálgatom őket sajna,mert egyelőre csak tervezem és összerakom nagyából a történetet...
2013. okt. 4. 16:29
 4/5 anonim ***** válasza:

mindkét válaszoló én voltam. :)


Amúgy nekem is vannak regényalapjaim és a kedvencemben az egyik mellékfő szereplőnek Gabriell a neve.:)


Szóval én a Gábriellre szavazom :)


Sok sikert a továbbiakhoz!!!!

2013. okt. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hehe... Akkor még 1x köszönöm Neked! A Gabriel nálam régóta favourite,így közte és az Aedan között ingadozom... Lehet hogy hosszú arisztokratikus neve lesz az illetőnek? Majd meglátom.A segítséget köszönöm! :)
2013. okt. 8. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!