Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen vázlatnak?

Szerintetek milyen vázlatnak?

Figyelt kérdés

sziasztok

Otthoni szórakozás gyanánt rövidebb-hosszabb történeteket szoktam írni, épp nemrég megtaláltam egy régi irományom egyik félkész vázlatát, de elakadtam :


A sztori ott kezdődik, hogy egy Köztársaság nevű községben/országban vagyunk. Az emberek itt ott nyomorban élnek, de viszonylagos "rend" van egy több száz éves megállapodás miatt: a Köztársaság eladósodott a szomszédos országokkal szemben, és a nép a vezetők ellen felkeléseket és merényleteket indított sikerrel, sikertelenül, a vezetők pedig a szomszédos országokból betelepített katonákkal tartották fenn a rendet...

A felkelések után több százakat börtönöznek be, gyilkolnak- csonkítanak meg példamutatás és elrettentésképpen. A megállapodás egy szerződés, ami azt írja ki, hogy 10 évente megyénként 5 14-45 év közötti fiút vagy férfit elvisznek katonának, ahol kegyetlen kiképzőtáborba kerülnek és hidegvérű gyilkológépekké képzik őket, de azt még a Köztársaság vezetői sem tudják, hogy ennek mi célja, ők csak a megállapodást teljesítik, az országok közti harc elkerülésének érdekében.Aki gyenge a kiképzés során, az kihull azaz meghal, vagy sérülten,betegen, csonkolva hazatér.

A történet egy 17 éves lányról szól, aki a 14 éves öccsével, anyjával és a 22 éves bátyjával él együtt, az apja meghalt mert előzőleg ő ment katonának. A lány rövidre vágott haja miatt és fiúsabb alkata és kinézete miatt gond nélkül elmegy katonának az öccse helyett(a bátyja beteg és a jobb karja könyékig hiányzik).

Hamar kiderül, hogy igazából lány, de valamiért a kiképzőtisztek ezt nem tudják meg vagy csak az ereje felmérése miatt figyelmen kívül hagyják. Beleszeret az egyik társába, közben kitűnően jó eredményt ér el , férfiakat megszégyenítő kitartásával és erejével.

Végül bekerül a legjobb 20 közé és osztagvezető lesz...



Itt akadtam el, mert arra gondoltam, hogy a katonaországok valamilyen titkos projekten dolgoznak(pl hatalomátvétel de ez a katonák miatt már sikeres, vagy vmi más, mondjuk a "gyilkológép-képzéssel" kapcsolatban, stb )

És a lány rájönne erre és az osztagával együtt megakadályozná ezt.

kb ennyi , ha van észrevételetek vagy megjegyzésetek(jó/rossz kritika) nyugodtan jöhet


tudom kicsit hasonlít az Éhezők viadalára, de ez az ötletem már a film és a könyv megjelenése előtt keletkezett...

előre is köszi

15L



2013. okt. 10. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Pocsék.
2013. okt. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia! Elolvastam a vázlatodat. Valóban hasonlít az Éhezők Viadalára, DE! Nekem amit leírtál róla, az nagyon tetszik. Már most szimpatikusak a főszereplők :) Viszont majd a megírásnál figyelj arra, hogy hogyan építed fel ezt az egész rendszert. Itt konkrétan a Köztársaságra gondolok. Mert egyszer én is kitaláltam valami hasonlót, de teljesen belegabalyodtam, és nem tudtam mi miért is van...

Ha van belőle részlet, vagy már elkezdted írni, én szívesen elolvasnám, elküldheted privában. Mondanék róla véleményt, vagy megpróbálok kritikát írni. Sok sikert!

2013. okt. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, még csak vázlat van , egyenlőre csak megtervezem a szereplőket(jellem, kinézet, stb), magát a katonai rendszert, és az országokat(kitalált helységnevekre gondoltam, de nehéz jól hangzó neveket kitalálni..)
2013. okt. 11. 15:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!