Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogy lehet beindítani egy...

Bogi3 kérdése:

Hogy lehet beindítani egy blogot? Ugyanis a barátnőm és én most kezdtünk el írni egyet és nem szeretnénk ha senki nem tudna a blogról.

Figyelt kérdés

Egyébként ha érdekel valakit akkor itt a link:

[link]


2013. nov. 18. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Például így. :) Reklámozod több helyen, merkérdezed az embereket, mi a véleményük róla. Biztos vannak más ismerőseitek is, kérjétek meg őket, nézzenek fel, olvassanak stb. Ha a személyes ismerősök között nincs olyan, akinek nyugodt szívvel megmutatnátok, akkor marad a net.

Keressetek olyan közösségeket, akár más blogokat, amik hasonlóak a tietekhez. Bizonyára vannak blogokról szóló blogok, vagy nézzetek szét, ki ír, olvas hasonló stílusban, műfajban, mint ti. Ha más nem, hát a kedvenc könyvetek rajongói táborán belül. (Azért az ember nem kezd el írni anélkül, hogy ne lenne legalább egy könyv, amit kedvel.) Vagy ami ihlette a történetet. Akármi.

Előbb-utóbb találtok pár embert, aki olvasó lesz, és ha jól csinűljátok, ők maguktól majd reklámozni kezdik az oldalt. Vírusmarketing.

A másik módszer, hogy FB-on is reklámozzátok. Minden újabb bejegyzésnél lehet róla írni egy üzenetet, így ha van valaki az ismerősi körben, akit érdekel, előbb-utóbb látni fogja. Esetleg vannak FB-csoportok, nyakamat rá, hogy van blogregényírók FB-csoportja, megpróbálhatjátok itt is terjeszteni az igét.

(Belenéztem, nem az én világom, de két tanács: a képek egy picit sok. Bár ennyire mélyen nem ismerem az ilyen tinisulis történetek kedvelőit, ha mások azt mondják, maradhat, oké, de a legtöbb olvasó szereti elkülöníteni a szöveget és a képeket. Utóbbit nem igénylik, mert behatárolja a fantáziát. De mondom, ha másoknak épp ez tetszik, maradhat, alapvetően nem zavaróak első ránézésre, csak hülyé jön ki a szövegben a helyük.

A másik, hogy a cím legyen inkább magyar, a szerzői álnév szokott legfeljebb angol lenni. Magyar címet a magyar történetnek, hogy elsőre lásd, mire számíthatsz.

Két pozitívum: minimalista, de... tetszik a dizájn. Olvaható. A képek feldobják, még akkor is, ha az előbb lebeszéltelek róla, de mint dizájnelem, jól néznek ki.

Nem arról szól a fél blog, hogy kommenteljenek az emberek. Ez jó, bár... így nem is fognak. :) Ha kommenteket kértek, írhatjátok nagyobb betűmérettel is, csak válasszátok el a szövegtől.)

2013. nov. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem rossz. olvasható. Bár szerintem sablontörténet (bocsiii) De mégis szinte az összes amerikai filmre jellemző amit leírtál az első fejezetben. A képek tetszenek. Tegyél bele fordulatokat ne sablonokat! Az első fejezetet olvastam és kiszámítható ... Szerintem tegyél bele fordulatokat, különlegességeket, és ne írd/írjtátok akkor a blogot ha nincs ötlet mert eröltettett lesz...:)
2013. nov. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megpróbálunk több fordulatot beletenni hátha akkor jobb lesz. Ha meg nem jön az ihlet akkor egy darabig majd szüneteltetjük. De nagyon köszönjük a kritikákat is mert mi nem tudjuk, hogy milyen a blogunk egy olyan ember szemével aki először látogat el hozzánk, és ugye mi szeretnénk ha az emberek vissza is jönnének a bloghoz. Tehát az építő kritika mindig jól jön :)
2013. nov. 18. 17:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Elolvastam a második részt is. Lehet egy kérdésem: Nem olvastad te vagy a barátnőd a Szjg-t és a Bábelt? Látszik, hogy kopi. Am visszatérő olvasotok vagyok várom a harmadik részt. komit nem tudok írni mert nem vagyok regelve a blogspotba. Ill még valami: ki rzbe sok történst akartok besűríteni. De folytassáátok sok szöveggel kevesebb tartalomra színes képekkel meglepő történetekkel és rám mint olvasóra/tanácsadóra számíthatok. Sok sikert továbbra is!!
2013. dec. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!