Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Nem elcsépelt kicsit a Harry...

Nem elcsépelt kicsit a Harry Potter (lent kifejtem)?

Figyelt kérdés

itt arra gondolok hogy a "jók" szinte soha se ártanak másnak kábíthatják el a halálfalókat meg stb.. azok meg lazán ölik a "jókat" meg stb és való életben hát nem tudom de én viszont kinyírnám azt aki megölte azt akit szeretek..

pl mikor az 5 részbe meghal Sirius.. Potter nem öli meg Beatrix-ot pedig szerintem a normális emberek megtennék oké hogy ez a rossz meg a jó párharca de.. hát én ilyen helyzetbe nyugodt szívvel tudnék.. na erre gondoltam nem tudom mennyire értelmesen írtam le, igazából szeretem a harry potter-eket de ez valahogy amolyan bosszantó dolog számomra. vagy csak én vagyok elcseszett ?



2013. dec. 30. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a Harry Potter cool!!!!:) És hát én már nem emlékszem ,mennyire lett volna Harrynek lehetősége kicsinálni Bellatrixot, de mondjuk am Harry nemeslelkű, és hát azéé jó az, nem akar lesüllyedni a halálfalók szintjére.
2013. dec. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a könyveket olvastad-e, de ott is kiderül hogy Harry megakarja ölni Bellatrixot, először kínozzni akarta (cruio) de az átok nem volt erős, szinte alig hatott valamit a boszorkányra.Tehát ha ez nem megy, megölni sem tudta volna.

Itt az idézet a könyvből

"– Crucio!

Bellatrix felsikoltott, és hanyatt esett, de nem kezdett vonaglani és

jajveszékelni, mint Neville, hanem nyomban felpattant – bár kapkodva

szedte a levegőt, és már nem nevetett. Harry gyorsan visszabújt fedezékébe

a szökőkút mögé. Bellatrix válaszul küldött átka a varázslószobor fejét

találta el: az letört az aranytestről, három méter messzire repült, és leesve

hosszan felkarcolta a fényes parkettát.

– Sose használtál még főbenjáró átkot, mi? – harsogta Bellatrix. – Azokat

komolyan kell gondolni, Potter! Vágynod kell rá, hogy fájdalmat okozz, át

kell adnod magad a kínzás örömének – a jogos haragod nem sokra elég."


Ha tudsz még ilyen példákat,szívesen megkeresem az idézetet a könyvből, vagy ha emlékszem én is megtudom magyarázni :)

2013. dec. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha olvastad a könyveket, láttad a filmeket akkor ajánlok neked egy könyvet! Az a címe, hogy "Harry Potter és a Filozófia" . Ebben nagyon sok kérdésre választ találsz! :) Pl: jók vs. rosszak; az iskola rendszere, a varázsvilág mibenléte stb. Érdemes elolvasni! :)
2014. jan. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Erről még nem is hallottam, ezt nem lehet online elolvasni?
2014. jan. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem találtam neten! :( De én pl a Nyugati pályaudvaron vettem 300 forintért :)
2014. jan. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kissé rosszul használod az elcsépelt szót szerintem, mert a mesék - ahogyan ez is - a jó-rossz eszmékről szól. Ezt alapvetően lehet elcsépeltnek gondolni, de mi másról kéne szólnia?

Az engem nem zavart egyáltalán, amit Te hoztál példának, engem egyedül az zavart, hogy Harry akkor, amikor életre-halálra küzdött Voldemorttal, mindig csak lefegyverző átkot használt, soha, még a hetedikben sem halálos átkot. Engem ez zavart rettenetesen.

2014. jan. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen a Capitulatus-t sokszor használja a 7.rész elejében is erről ismerik fel a halálfalók, ez neki már a védjegye.

voldemort ellen pedig jól jött, lehet hogy nem így alakulnak a dolgok hogy ha az avada kedavra-t használja.

2014. jan. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!