Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ti egy ilyen "prológus" után...

Ti egy ilyen "prológus" után elolvasnátok a történetet?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy az életem hazugságokra épült. Apám veri anyámat, de ha megtudja, hogy tudom, ki tudja mit csinál velem. A barátaim ellenem fordultak, egy kis botlás miatt. Igen bevallom drogoztam, de mindenki követ el hibákat. A barátoknak nem az lenne a dolguk, hogy mellém álljanak a bajba, és kisegítsenek belőle? A volt pasim zaklat, nem tudja felfogni, hogy nem akarok tőle már semmit, és ha ez nem lenne elég, akkor még az is rátesz egy lapáttal, hogy a nővérem, akit legjobb barátomnak tartottam, meghalt. Itt ülök a az ágyamon, és remegő kézzel írok. Utat engedek könnyeimnek. Hagyom, hogy a sós cseppek végig folyjanak arcomon, egyenesen a laptopomra. Hallom, ahogy anya és apa veszekednek. Én ezt már nem bírom tovább.

-Mit képzelsz? Hogy beszélsz velem?-hallom apa hangját, ahogy üvölt. Lerohanok a lépcsőn, és látom amint apám pofon vágja anyát. Amikor meglátja, hogy ott vagyok, félem közeledik, majd üt...



2014. jan. 5. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. jan. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi a hiba/baja benne?
2014. jan. 5. 14:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Tucattermék.
2014. jan. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"bajba"---> bajban

"félem közeledik"---> felém közeledik, vagy félem, (hogy) közeledik--- de szerintem te az elsőre gondolhattál, arra tippelnék.

Am, eddig ezeket leszámítva jó, sztem írjad. Alapból jól fogalmazol, meg van teremtve egy hangulat is, érezni belőle a feszültséget; szerintem érdemes írnod ezt.

2014. jan. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Túlságosan felhalmoztad az információkat.Sok információ tárul az olvasó elé az első pár mondatban,emiatt nem érezni a karakter problémáinak súlyát.

A modern prológusnak nem ez a lényege hogy gyorsan mindent ledaráljon az olvasónak,hanem az hogy megragadja azt,és behúzza a történetbe.

Valamint a leírásodon csiszolhatsz még.Van agyonhasznált szókép(az életem hazugságokra épült,utat engedek könnyeimnek)oda nem illő kifejezés(pasim)és összezavart mikor azt olvastan hogy "remegő kézzel írok" és kiderült hogy egy laptop billentyűzetéről van szó,mert automatikusan tollra és papírra asszociáltam.

Vigyázz arra hogy mely történéseknek adsz nagyobb súlyt!A tény hogy a nővére halott,sokkal nagyobb tragédia mint hogy a barátai elhagyták,és hogy a volt fiúja zaklatja,mégis úgy érződik mintha ez eltörpülne a többi probléma mellett(az is rátesz egy lapáttal)

Azt ajánlom hogy írj egy másik bevezetőt,és ha akarod,felrakhatod ugyan ide,vagy írhatod privibe,és segítek.

A jó bevezető lényege az hogy:

1.Felkeltse az érdeklődést

2.Adjon az olvasónak egy alapot,nagyjából tudják hogy mire számíthatnak

3.Belelendülj az írásba

Mert ugye nem másoknak írsz első sorban,hanem magadnak,és a bevezető nem csak az olvasó számára előfutár,hanem az írónak is.

Remélem nem hangoztam túl bíráskodónak,és őszintén remélem hogy segítettem egy kicsit :)

2014. jan. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem. Túl sok már ez a bántalmazós drogozós blog. Idegesít, nem túl izgalmas, és marha lehangoló.
2014. jan. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!